• Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

Laupäeval avati Tartus Qvalitase olemasoleva testimistelgi kõrval lisaks ka teine telk.

Jätkuvalt on testimispunkt üles seatud aadressil Laulupeo puiestee 25, Tartu.

 

Qvalitase juht Tõnu Velt: „Meie testimispunktis teise telgi avamisel oli mitu eesmärki. Esimene oli muuta inimeste jaoks testimine kiiremaks. Ilmad külmnenevad ja soovime võimaldada testimist lühema järjekorraga. Teiseks oleme lisatelgi mehitanud ka täiendavate proovivõtjatega, mistõttu pääsevad Tartus nimesed kiiremini testima ja ka tulemused kiiremini laborist. Praegu saavad inimesed peale perearstilt saanud saatekirja ise broneerida aja või helistab neile testimise kõnekeskus ja pakub proovi andmise aja samal või järgmisel päeval. Lisaks annab Qvalitase renditud lisatelk võimaluse inimestele, kes ei ole autoga tulnud seista vihma ja lume eest varjus. Ning neljandaks võimaldab telk meil kiirreageerimist ja kohest valmidust veel suuremaks testimiseks, juhuks kui Tartu piirkonnas peaks saabuma hüppeline viiruse leviku tõus.“

Kuna testimispuntkides võib tulla ette hetki, et jalakäijaid on rohkem kui mahub tuulevarju hoides 2+2 distantsi, siis juhime tähelepanu, et ootamine on õues ning palume kanda ilmastikusobivaid riideid.

Jala saabuvate inimeste eest hakkas Tartus testimise turvameeskond pimedal ajal täiendavalt hoolitsema. Nad eraldatakse autorivist turvalisuse kaalutlustel ja kutsutakse telki või telgile ligemale autode kõrvale, samas hoides 2+2 distantsi ning rangelt on soovituslik kanda maski.

Qvalitas Arstikeskus aitab inimestel testimisele pääseda avaliku testimise organisatsiooni partnerina võttes ninaneelu proove lisaks Tartule ka Võrus, Pärnus ja detsembrist ka Viljandis.