• Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

 

Kevade saabudes on käes rasked ajad õietolmuallergia all kannatavatel inimestel, avaldudes heinapalavikuna, ehk silmade, nina ja bronhide reaktsioonina õietolmule.

Peamised allergia põhjustajad on sarapuu-, lepa-ja kasetolm, aga ka tamme ja võilille õietolm.

Heinapalaviku sümptomiteks on rohke vesine eritis ninast, ninasügelus, ninakinnisus ja aevastamine, mis meenutab väga külmetusnohu. Lisaks pisaravool, silmade punetus ja sügelemine.

Qvalitase optometrist Birgit Vaarandi annab siinkohal nõu kuidas silmade ärritust kevadel leevendada.

Allergia korral on väga oluline silma niisutada silmatilkadega, eriti kui kasutatakse allergiaravimeid.

Allergiaravimid (aga ka nohuspreid nt Otrivin jms) kuivatavad limaskestasid ja muudavad seeläbi ka silmad kuivaks. Samuti loputab niisutav silmatilk veidi silma pinda. Kui kasutatakse allergiavastaseid silmatilkasid, peaks ravitilga ja niisutava tilga tilgutamise vahele jääma umbes pool tundi.

Ka mitte allergiline inimene võib kevaditi tunda rohkem silmade ärritust, kuna õhus lendleb tuulega väga palju talvega tekkinud tolmu. Ja ka sellisel puhul oleks silmade niisutamine hea.
Mitte vähem oluline ei ole silmade füüsiline kaitsmine tuule, tolmu ja allergeenide eest prillidega, olgu nendeks siis kas päikeseprillid või tavalised heleda klaasiga prillid. Samuti on tundlikumate silmade korral lisaks prillidele abiks ka pähe tõmmatud kapuuts, mis kaitseb külgedelt liikuva õhu vastu.