• Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

Pressiteade:

SARS-COV-2 koroonaviirusest paranenud vabatahtlikke kutsutakse doonoriks, et arendada SARS-COV-2 seroloogilisi teste ja viirusvastaseid ravimolekule!

Icosagen alustab koostöös Tartu Ülikooli, SA TÜ Kliinikumi, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH), SYNLAB Eesti ja Qvalitas Arstikeskusega koroonaviiruse immunoloogiliste seroloogiliste testide väljatöötamist, millega on võimalik määrata viirust põdenud ning potentsiaalselt viirusega kokkupuudet omanud isikute (sealhulgas eesliinitöötajate) koroonaviiruste vastast immuunsust. Uuring on kaheetapiline: esimeses etapis kogutakse haigusest paranenud patsientide proove ja järgmises etapis tervishoiutöötajate kliinilisi proove. Verd kasutatakse diagnostiliste ELISA-põhiste testide arendamiseks ja kliiniliseks valideerimiseks. Lisaks sellele isoleeritakse B lümfotsüütidest SARS-CoV-2 vastased potentsiaalse raviomadustega antikehad, mida saab arendada viirusvastaseks bioloogiliseks ravimiks. Doonorite abi kiirendaks seroloogiliste ELISA testide Eesti turule jõudmist oluliselt ja võimaldaks meil kiiremini väljuda pandeemiast ning naasta tavapärase elu juurde. Tartu Ülikooli eetikakomitee kooskõlastusel kogutakse SARS-CoV-2 viirusega diagnoositud ja terveks tunnistatud patsientide proove. Käesolevaks uurimistööks palub Icosagen viirusest paranenud vabatahtlikke annetama kuni 34 ml veeniverd ja nina-neelu kaabet. Proove kogutakse Tallinnas ja Tartus. Aja broneerimiseks palume võtta ühendust tööpäeviti 9.00-16.00:

 

Qvalitas Arstikeskus

NUMBER: +372 5887 4933

EMAIL: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Täpsem info uuringu kohta ning konsultatsioon:

Dr Anu Planken

NUMBER: 737 7078

EMAIL: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Icosagen Grupi tegevus hõlmab biotehnoloogiliste toodete ja teenuste arendamist, tootmist ning müüki. Meie klientideks on ravimiarendusfirmad, diagnostikaettevõtted ning akadeemilised teadus- ja arendusasutused Eestis, Euroopas, Aasias ja USAs. Lisaks pakume kvaliteedikontrolliteenuseid toiduainete- ning kummitoodete tööstusele.