• Uudised

 • Uudised

 • Uudised

 • Uudised

 • Uudised

 • Uudised

Tasulise koroonatestimise uus hind

Avaldatud: 05.01.2021

Tasulise koroonatesti hind Qvalitas Arstikeskuses on nüüdsest oluliselt soodsam, 63€. Negatiivse testi tulemuse saanule saame soovi korral väljastada ka vastava sertifikaadi, mille hind on 13€.

Perearsti saatekirjaga on Eesti elanikele testimine jätkuvalt vabatahtlik ja tasuta, selle teenuse eest tasub Terviseamet vastavalt koroonaviiruse proovide võtmise ning võetud proovide testimise riigihanke tulemuste alusel sõlmitud lepingule.

Koroonatestide hinna langetamine nii suurelt oli võimalik tänu juba 2020. aastal tehtud investeeringutele, laboritegevuste jätkuvale automatiseerimisele ning tugiprotsesside optimeerimisele.

Proovi andmiseks on vajalik eelnev registreerimine telefonil 6051500 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ettevõtetel palume testimist puudutavates küsimustes ühendust võtta Qvalitas Arstikeskuse kliendihalduriga või aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Vaktsineeri gripi vastu Qvalitas Arstikeskuses

Avaldatud: 28.12.2020

Taas saad vaktsineerida gripi vastu Qvalitas Arstikeskuse esindustes! 

Kas teadsid, et gripiviirus levib nakatunud inimeselt juba enne sümptomite ilmnemist? Gripp ei ole tavaline külmetus ning selle kiiret levikut kollektiivis on raske peatada. 

Gripp on viiruslik haigus, mille tundemärkideks on haiguse äkiline algus ning kõrge palavik (38 °C ja rohkem). Sellele lisanduvad kas köha, pea-, kurgu- või lihasvalu, esineda võib ka hingamisraskuseid. Vaktsiini mõju kestab kuni aasta ning kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine enne gripihooaja algust.

Vaktsineerimiseks võtke meiega ühendust: Kontakt (qvalitas.ee)


Keskuste lahtiolekuajad pühadeperioodil

Avaldatud: 14.12.2020

Pühad lähenevad ja sellest tulenevalt muutuvad ajutiselt ka Qvalitas Arstikeskuse lahtiolekuajad.

 • Lühendatud tööpäevad:

Tallinn

Meie Tallinna keskused sulgevad tavapärasest varem kolmapäeval, 23.12.20, ning neljapäeval, 31.12.20. Neil päevil oleme avatud vahemikus 08.00-13.00. Narva mnt esindus on esmaspäeval, 28.12.20, avatud vahemikus 08.00-16.00

Tartu

Tartu arstikeskus on nii 23.12.20 kui 31.12.20 avatud 08.00-14.00.

 • Keskused suletud:

Qvalitas Arstikeskused on suletud 24.-25.12.20 ning 01.01.21. Meie Narva maantee arstikeskus on lisaks suletud ka 23.12.20 ning lisaks ka vahemikus 29.-31.12.20. Jõhvi keskus on suletud 31.12.20. Teenindame teid taas rõõmsal meelel peale pühade möödumist!

Rahulikku jõuluaega soovib Qvalitas Arstikeskus

 


Pikema Sõpruse Päeva paketti saad soetada kuni jõuludeni!

Avaldatud: 10.12.2020

Pikema Sõpruse Päeva meestele mõeldud tervisekontrolli paketid on kokku pandud meeste- ja laboriarstide poolt selleks, et mehed saaksid võimalikult hea ülevaate oma peamistest laborinäitajatest. Pikema Sõpruse Päeva pakette on võimalik teostada Qvalitase Tallinna, Tartu ja Pärnu keskustes.

 

Kuivõrd novembrikuu on tuntud kui meestekuu, siis erandlikust aastast tulenevalt on Pikema Sõpruse Päeva meeskond oma kampaaniat pikendanud kuni jõuludeni!

Kutsume üles endale lähedalseisvat meespere pühade puhul meeles pidama ning Pikema Sõpruse Päeva kinkekaarte soetama - parim kingitus on südamerahu.

Loe lisaks või telli teenus: Pikema Sõpruse Päev (qvalitas.ee) 


Koroonatestimine Tartus laieneb

Avaldatud: 30.11.2020

Laupäeval avati Tartus Qvalitase olemasoleva testimistelgi kõrval lisaks ka teine telk.

Jätkuvalt on testimispunkt üles seatud aadressil Laulupeo puiestee 25, Tartu.

 

Qvalitase juht Tõnu Velt: „Meie testimispunktis teise telgi avamisel oli mitu eesmärki. Esimene oli muuta inimeste jaoks testimine kiiremaks. Ilmad külmnenevad ja soovime võimaldada testimist lühema järjekorraga. Teiseks oleme lisatelgi mehitanud ka täiendavate proovivõtjatega, mistõttu pääsevad Tartus nimesed kiiremini testima ja ka tulemused kiiremini laborist. Praegu saavad inimesed peale perearstilt saanud saatekirja ise broneerida aja või helistab neile testimise kõnekeskus ja pakub proovi andmise aja samal või järgmisel päeval. Lisaks annab Qvalitase renditud lisatelk võimaluse inimestele, kes ei ole autoga tulnud seista vihma ja lume eest varjus. Ning neljandaks võimaldab telk meil kiirreageerimist ja kohest valmidust veel suuremaks testimiseks, juhuks kui Tartu piirkonnas peaks saabuma hüppeline viiruse leviku tõus.“

Kuna testimispuntkides võib tulla ette hetki, et jalakäijaid on rohkem kui mahub tuulevarju hoides 2+2 distantsi, siis juhime tähelepanu, et ootamine on õues ning palume kanda ilmastikusobivaid riideid.

Jala saabuvate inimeste eest hakkas Tartus testimise turvameeskond pimedal ajal täiendavalt hoolitsema. Nad eraldatakse autorivist turvalisuse kaalutlustel ja kutsutakse telki või telgile ligemale autode kõrvale, samas hoides 2+2 distantsi ning rangelt on soovituslik kanda maski.

Qvalitas Arstikeskus aitab inimestel testimisele pääseda avaliku testimise organisatsiooni partnerina võttes ninaneelu proove lisaks Tartule ka Võrus, Pärnus ja detsembrist ka Viljandis.


Teenuse kasutamine koroonaviiruse leviku perioodil

Avaldatud: 17.11.2020

Olukord seoses COVID-19 laialdase levikuga on muutunud kriitiliseks ning ka meil tuleb kehtestada keskuses viibijate kaitsmiseks täiendavaid piiranguid.

Palume külastada Qvalitas Arstikeskust viirushaiguste tunnusteta ning kui viimase 14 päeva jooksul puudub lähikontakt koroonaviirusesse nakatunuga.

Kui oled äsja saabunud koroonaviiruse riskiriigist, siis pea kinni kehtivatest liikumisvabaduse piirangutest. Tule meie keskusesse, kui Sinu negatiivne tulemus on kinnitust saanud.

Meie kõigi turvalisuse huvides on maski kandmine Qvalitas Arstikeskuses kohustuslik.

Qvalitas Arstikeskused on ruumikad ja lubavad hoida teineteisega turvalist distantsi - palun, teeme seda kindlasti!

Täname teid mõistva suhtumise eest!


Gripivaktsineerimine on peatatud

Avaldatud: 15.10.2020

Vabandame, vaktsiini lõppemise tõttu ei ole võimalik enam teenust osutada.

 


Pikema Sõpruse Päev Qvalitases

Avaldatud: 14.10.2020

Qvalitas Arstikeskus osaleb ka sel aastal heategevuslikus projektis Pikema Sõpruse Päev! Pikema Sõpruse Päeva pakette on võimalik teostada Qvalitase Tallinna, Tartu ja Pärnu keskustes. Teie paremaks teenindamiseks ja Pikema Sõpruse Päeva planeerimiseks palume analüüside andmine ning arsti konsultatsioon vastuste kommenteerimiseks kindlasti eelnevalt kokku leppida meie klienditeenindusega.

Pakette on võimalik tellida ka kingituseks oma lähedastele! Loe lisaks pakettide kohta siit

 

Mis on Pikema Sõpruse Päev?

Pikema Sõpruse Päeva raames kutsutakse mehi koos sõpradega veetma üks päev sõprade seltsis, mille käigus läbitakse üheskoos ka tervisekontroll. Koostöös tervisevaldkonna professionaalidega on kaardistatud olulisemad tervisenäitajad, mida mehed Pikema Sõpruse Päeva raames saavad analüüside abil kontrollida.

Selle abil saavad mehed oma tervise kohta arusaadava ja ajas võrreldava statistika, mille põhjal teha edasisi elustiili valikuid. Pikema Sõpruse Päev – see on meeste ühine koosoldud aeg, et tähistada oma sõprust, head tervist ja üheskoos pikendada tervelt elatud aastaid.

Loe lisaks Pikema Sõpruse Päeva kohta siit


Röntgenkabineti hooldustööd Narva mnt 7 keskuses

Avaldatud: 14.10.2020

Juhime tähelepanu, et 13.-14.10.20 toimuvad Qvalitas Arstikeskuse Narva mnt 7 keskuse röntgenkabinetis plaanilised hooldustööd. Peale hooldustööde lõpetamist on röntgen avatud tavapärastel aegadel, ehk esmaspäevast reedeni vahemikus 08.00-16.00   


Vaktsineerimine apteegis

Avaldatud: 06.10.2020

Vaktsineerimine apteegis

Rõõm on teatada, et ka sel aastal osaleme tänuväärses projektis, kus vaktsineerida saab erinevates apteekides üle Eesti. Qvalitas Arstikeskuse meedikud teenindavad Tallinnas, Kristiine Keskuse Euroapteegis ning Tartus, Sõbrakeskuse Euroapteegis.

Vaktsineerida saab apteegis 5. oktoobrist kuni 15. novembrini. Teenus on tasuline ja vajalik on eelregistreerumine. Ühe vaktsineerimisteenuse hind on 18.50€ - 19€ sõltuvalt apteegist. Teenuse eest tasumine toimub apteegis kohapeal.

Milleks tulla vaktsineerima

Gripp on viiruslik haigus, mis on raskema kuluga kui tavaline külmetushaigus. Vaktsineerimine on peamine ja tõhus abivahend grippi haigestumise vältimiseks. Gripi vastu on soovitatav vaktsineerida haigestumise kõrgperioodi alguses, alates oktoobrist kuni detsembrini. Immuunsus hakkab gripi vastu välja kujunema nädal pärast vaktsineerimist.

Mida on oluline teada apteeki vaktsineerima tulles?

 • Erinevalt eelnevatest aastatest, kus vaktsineerimine toimus elavas järjekorras, tuleb sel aastal end eelnevalt registreerida ning saabuda kohale ettenähtud ajal. See on vajalik, et ära hoida pikki järjekordi ja rahvamassi tekkimist apteegis.
 • Teenusele registreerimiseks võtta ühendust valitud apteegi kontaktandmetel olevatel aadressidel.
 • Vaktsineerima ei tohi mitte mingil juhul minna ülemiste hingamisteede haigussümptomitega patsient (tunnused: nohu, köha, kurguvalu ja palavik).
 • Kõikidele vaktsineeritavatele antakse apteegist mask, kohustuslik on kätte desinfitseerimine ja osa apteekides tervisedeklaratsiooni täitmine, samuti tuleb hoida ettenähtud distantsi teiste patsientidega.
 • Kui aeg on broneeritud, aga inimene haigestub, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Vaktsineeritav ei tohi põdeda või olla COVID-19 haige lähikontaktne.

Atraktiivne tööandja 2020

Avaldatud: 25.09.2020

11. septembril jagati Atraktiivsete Tööandjate tiitleid ning Qvalitas Arstikeskus saavutas meditsiinitudengite hinnangutele tuginedes 7.koha!

Täname Qvalitas Arstikeskuse töötajaid tubli ja järjepideva panuse eest igapäevases töös! Käesolev aasta on olnud erandlik ning pakkunud põnevaid väljakutseid, kasvatades meid meeskonnana veelgi tugevamaks.

Hinnatavaid ettevõtteid oli meditsiinivaldkonnas tänavu üle 100, seega oleme tunnustuse eest siiralt tänulikud!


KKK Koroonatestimine Tallinna lennujaamas

Avaldatud: 23.09.2020

Korduma kippuvad küsimused

Kes saavad lennujaamas testida?

 • Riskiriikidest EV isikukoodiga saabujad saavad tasuta testida.
 • Testimine on vabatahtlik ja võimaldab liikumisvabaduse piirangu lühendamist.
 • Testitakse isikut tõendava dokumendi alusel vahetult lennureisilt saabunuid.
 • Esimesele reisijärgsele tasuta testimisele on võimalus ka aeg broneerida testimise kõnekeskuse kaudu +372 678 0000 (E-R 9-17).
 • Igal esmaspäeval hakkab kehtima Välisministeeriumi uuendatud riskiriikide nimekiri.
 • Negatiivse testi tulemus ei vabasta lapsi liikumisvabaduse piirangust.
 • EV isikukoodita reisijale on koroonaproov lennujaamas kaardimaksega 67€.

Kuidas saan tulemuse?

24 h pärast telefoni teel ja digilugu.ee.

Kuidas käituda 7 päeva jooksul?

 • Enne esimest tulemust peab viibima täielikus eneseisolatsioonis.
 • Esmase negatiivse tulemuse korral võite käia poes, tööandjaga kokkuleppel tööl, ent vältida tuleb mittevajalikke kontakte.
 • Peale teist negatiivset tulemust vabanete karantiinist.

Kuidas saan teha teise testi?

 • Tasuta testimas käinule helistatakse testimise kõnekeskusest ja pakutakse aeg avaliku testimise punktis üle Eesti.
 • Tasulisel testimisel käinud inimene peab ise leidma endale sobiva testimise teenuse osutaja. 

Uus naistearst Tartu keskuses

Avaldatud: 22.09.2020

Alates 28.09.20 alustab Qvalitas Arstikeskuse Tartu esinduses tööd naistearst Janelle Suuman. Dr Suuman on omandamas günekoloogi eriala Tartu Ülikoolis, käimas on viimane residentuuriaasta TÜK Naistekliinikus. 

Günekoloogi vastuvõtule broneerige aeg Qvalitas Arstikeskuse iseteeninduskeskkonnas: https://bronn.qvalitas.ee/#/login 

 

 


Gripivaktsiin on saabunud Qvalitas Arstikeskusesse

Avaldatud: 08.09.2020

Vabandame, gripivaktsiini lõppemise tõttu ei ole võimalik teenust broneerida.

---

Vaktsiinist:

Pakutav gripivaktsiin (Influvac Tetra SPC) on 4-valentne, vaktsiini koostis vastab Maailma Terviseorganisatsiooni (World Health Organisation, WHO) soovitusele (põhjapoolkera) ja Euroopa Liidu soovitusele 2020/2021 hooajaks.

Hind:

Gripivaktsiin Qvalitase keskustes: 19,50 EUR

Broneerimine:

Vaktsineerimiseks palume broneerida aeg meie iseteeninduskeskkonnas või telefonil +372 605 1500.


Võru testimispunkti avamine 08.09.20

Avaldatud: 07.09.2020

Alates homsest, 08.09.20, saab end koroonaviiruse suhtes testida Võrus. Uusim mobiilne testimispunkt avatakse Kagukeskuse parklas ning Qvalitas Arstikeskuse meedikud teenindavad teid sel päeval alates kell 12.00. 

Mobiilsesse proovivõtupunkti testimisele pääsemiseks on jätkuvalt vajalik perearsti saatekiri. St. et testimise vajalikkuse üle otsustab perearst, kellele on selleks antud konkreetsed juhised, milles perearstid ja Terviseamet on ühiselt kokku leppinud.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.


Reisilt naastes testimine

Avaldatud: 01.09.2020

COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad saavad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine vabatahtlik ja tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega. Eneseisolatsiooni lühenemise võimalus ei kehti kolmandatest riikidest saabujatele.

Testimispunktid on avatud vastavalt laevade ja lennukite saabumisele, vahepealsel ajal suletud. Kes saabuvad riskiriigist kas rongiga või maismaad pidi, võivad testida end samuti eelnevalt testimise aja kokkuleppimisel. Selleks avab SYNLABi ja Medicumi loodud avaliku testimise kõnekeskus eraldi telefoninumbri.

Qvalitase testimispunkt Tallinna lennujaamas asub saabuva pagasi alalt avatud alale suundudes, hoides vasakule. Testima suunduv reisija leiab punkti vastavaid suunaviitasid jälgides. 

Maismaad pidi saabujad saavad esimesele prooviandmisele aja broneerimiseks avaliku testimise kõnekeskusesse numbril 678 0000 (E-R 9-17). Eestis testitakse esmases järjekorras sümptomitega inimesi. Seetõttu on järjekorrad 1-2 päeva, mistõttu on Eestisse saabumise aja teadmisel soovituslik aeg testimisele ette broneerida. Proovi saab anda üle Eesti avalikes testimiskohtades Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kohtla-Järvel, Viljandis, Paides, Rakveres, Kuressaares, Võrus ja Kärdlas.

Välismaalased saavad eneseisolatsiooni lühendamiseks teha samuti tööandjaga kokkuleppel tööle või kooli minemise vajaduse eesmärgil Tallinna lennujaamas ja Tallinna sadamas saabudes koroonatesti, aga neile on see tasuline – 67€. Tasuda saab kohapeal kaardiga. Teine võimalus tasuliseks testiks on mõne tasulist testi teostava teenuseosutaja poolt. Euroopa Liidu ühtse nimekirja välisest kolmandast riigist Eestisse tööle või õppima tulnud inimesed EI saa testimisega liikumisvabaduse piirangut lühendada.

Teise, seitsme päeva pärast antava testi osas võtab antud kõnekeskus aja pakkumiseks ühendust. Teist proovi saab anda ainult eelbroneeritud ajal avalike testimise punktides Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kohtla-Järvel, Viljandis, Paides, Rakveres, Võrus, Kuressaares ja Kärdlas.

Testimist hakkab terviseametiga sõlmitud lepingu alusel läbi viima avaliku testimise organisatsioon, kelle võetud proove analüüsib SYNLABi Tallinna labor.

Testi tulemuse teada saamiseni peab inimene viibima täielikus eneseisolatsioonis. Negatiivsetest tulemustest teavitatakse testijat tekstisõnumi teel, positiivsete osas helistatakse, tulemus on nähtav ka terviseinfosüsteemis digilugu.ee ID-kaardiga sisenedes. Negatiivse testitulemuse korral tuleb seitse esimest päeva olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl ja näiteks poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte. Ka tööl viibides tuleks teistega distantsi hoida.

Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 14-päevane eneseisolatsioon, mis kehtib kõigile neile riskiriikidest tulijatele, kes testi ei tee. Teise testi aja kokkuleppimiseks helistatakse testitavale avaliku testimise kõnekeskusest.

Riskiriigiks loetakse riiki, kus koroonaviirusesse nakatumine on 16 haigusjuhtu 100 000 inimese kohta või kõrgem. Riskiriikide nimekirja uuendab Välisministeerium igal reedel ja need hakkavad kehtima uue nädala esmaspäevast. Ajakohane info on leitav: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-eneseisolatsiooninouete-kohta-euroopast-saabujatele.

Korduma kippuvad küsimused

Kes saavad lennujaamas testida?

 • Riskiriikidest EV isikukoodiga saabujad saavad tasuta testida.
 • Testimine on vabatahtlik ja võimaldab liikumisvabaduse piirangu lühendamist.
 • Testitakse isikut tõendava dokumendi alusel vahetult lennureisilt saabunuid.
 • Esimesele reisijärgsele tasuta testimisele on võimalus ka aeg broneerida testimise kõnekeskuse kaudu +372 678 0000 (E-R 9-17).
 • Igal esmaspäeval hakkab kehtima Välisministeeriumi uuendatud riskiriikide nimekiri.
 • Negatiivse testi tulemus ei vabasta lapsi liikumisvabaduse piirangust.
 • EV isikukoodita reisijale on koroonaproov lennujaamas kaardimaksega 67€.

Kuidas saan tulemuse?

24 h pärast telefoni teel ja digilugu.ee.

Kuidas käituda 7 päeva jooksul?

 • Enne esimest tulemust peab viibima täielikus eneseisolatsioonis.
 • Esmase negatiivse tulemuse korral võite käia poes, tööandjaga kokkuleppel tööl, ent vältida tuleb mittevajalikke kontakte.
 • Peale teist negatiivset tulemust vabanete karantiinist.

Kuidas saan teha teise testi?

 • Tasuta testimas käinule helistatakse testimise kõnekeskusest ja pakutakse aeg avaliku testimise punktis üle Eesti.
 • Tasulisel testimisel käinud inimene peab ise leidma endale sobiva testimise teenuse osutaja. 

Tähelepanu: peagi muutub Tartu mobiilse proovivõtupunkti asukoht

Avaldatud: 06.08.2020

Kuni 11.08.20 toimub Tartus testimine aadressil Ihaste tee 7 (A. Le Coq Spordimaja parkla). Mobiilse proovivõtupunkti koht aga muutub ning edaspidi toimub testimine aadressil Laulupeo puiestee 25.

Juhime tähelepanu, et Tartus ja Pärnus saab testi anda nüüd nii autost kui jala saabudes.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

 


Pärnu proovivõtupunkt taasavatakse reedel, 07.08.20

Avaldatud: 06.08.2020

Seoses haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse leviku kasvuga on peagi taas võimalik ka Pärnu mobiilses proovivõtupunktis end testida.

Qvalitas Arstikeskuse Pärnu proovivõtupunkt on avatud alates 07.08.20 ning ninaneelu proovi saab anda saatekirja alusel.

Testime Naisteranna parklas (Rannapark P1 parkla). Juhime tähelepanu, et nii Pärnus kui ka Tartus saab nüüdsest testi anda nii autost kui jala saabudes.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.


Tartu keskusega on liitunud uus füsioterapeut

Avaldatud: 03.08.2020

Hea meelega jagame, et augustist alates on Qvalitas Arstikeskuse töötajaskonnaga liitunud füsioterapeut Eliia Laats.

Eliia lõpetas Tartu Ülikooli füsioteraapia eriala 2008. aastal ning seejärel täiendas end magistriõppes Soome Jyväskylä Ülikoolis. Senine töökogemus baseerub rehabilitatsiooniteenuse osutamisel täiskasvanutele ja lastele. 

Tere tulemast Qvalitas Arstikeskuse meeskonda, Eliia!


Järsk tõus koroonaviirusesse nakatunute seas. Mobiilne testimispunkt taasavatud Tartus

Avaldatud: 31.07.2020

Qvalitas Arstikeskus taasavab tänasest Tartus (A le Coq spordiareeni kõrval) mobiilse proovivõtupunkti. Ninaneelu proovi andmiseks on vajalik arsti saatekiri ning broneering.

Testimine toimub üldjuhul saatekirja väljastamise päeval või järgneval päeval. 

Pea meeles enne testima tulekut

Järgnevaga aitad vältida testimisega seotud ise nakatumist ja kaaskodanike nakatamist:

 • Testimisele jõuad täpselt kokkulepitud ajal - mitte oluliselt varem ega hiljem
 • Koroonakahtlusega isikuna ei tohiks sõita testi tegema ühiskondliku transpordiga
 • Soovituslik on minna isikliku maskiga ja desinfitseerida käsi, pea meeles hoida 2 m vahet
 • Juhul, kui esineb koroonaviiruse sümptomeid, tuleb seda öelda testimise aja kokku leppimisel. Sel juhul soovitame kas kodust proovi andmist või Tartus autoga ligi pääsetavat testimiskohta.

Head tavad tervisekäitumises

COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks pea meeles käsi pesta, haigena koju jääda ning kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. 

Tähelepanelikkus lähikontaktsete seas

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Pidagem meeles, et koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

 


Keskuste lahtiolekuajad juulikuus

Avaldatud: 02.07.2020

Juulikuus esineb muudatusi Qvalitas Arstikeskuse esinduste lahtiolekuaegades. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast.

Sellega seoses juhime tähelepanu Jõhvi, Pärnu ja Tallinna Narva maantee esinduste ajutistele puhkeperioodidele järgnevatel ajavahemikel:

 • Jõhvi keskus: 06.07.- 09.08.20, v.a 17.07 ning 28.07
 • Pärnu keskus: 20.07. - 09.08.20
 • Narva maantee, Tallinn: 09.07.-26.07.20 ja 30.07.- 31.07.20

Täname mõistva suhtumise eest ja soovime kaunist suveperioodi jätku!

 

 


Tartu esindusega liitub uus massöör

Avaldatud: 30.06.2020

Rõõmuga jagame, et alates 07.07.20 alustab Qvalitas Arstikeskuse Tartu esinduses töödega uus massöör, Kristina Usova. Lisaks massöörina töötamisele on Kristina 3. kursuse tudeng ning õpib Tartu Ülikoolis füsioterapeudiks. 

Broneeri aeg Qvalitas Arstikeskuse iseteeninduskeskkonnas või võta ühendust telefoni +731 2260 või e-maili teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

 


Lennundusmeditsiini Keskuse suvepuhkus

Avaldatud: 18.06.2020

Qvalitas Arstikeskuses tegutsev Lennundusmeditsiini Keskus OÜ puhkab vahemikus 13.07. - 26.07.20

Lisainformatsiooni saamiseks või vastuvõtule registreerimiseks palume helistada numbril +372 5301 8737 või kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lennundusmeditsiini Keskus OÜ teostab seaduses ettenähtud korras nii lennundusspetsialistide esmaseid, kui ka perioodilisi tervisekontrolle.


Qvalitas Arstikeskuse lahtiolekuajad jaanipäeval

Avaldatud: 18.06.2020

Kätte on jõudmas jaanipäev ning sellega seoses esineb muudatusi ka Qvalitas Arstikeskuse lahtiolekuaegades. Uuel nädalal on meie esindused suletud vahemikus 22.06 - 24.06.20

Alates neljapäevast, 25.06, oleme taas teiega tavapärastel aegadel.

Ühtlasi tuletame meelde, et nakkusoht ei ole kadunud. Pühade eel tasub üle käia mõned selgeks õpitud põhitõed:

 • haigena püsime kodus
 • peame silmas head kätehügieeni
 • järgime 2+2 reeglit ning anname teineteisele ruumi ka sündmustel osaledes ja seltskonnas viibides.

Küsimuste korral olete teretulnud meiega ühendust võtma +372 605 1500 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Soovime rõõmsaid ja turvalisi lähenevaid pühi!


Lisandunud on Smart-ID-ga autentimise võimalus

Avaldatud: 02.06.2020

Kui seni on Qvalitas Arstikeskuses teenuseid broneerides ning iseteeninduskeskkonda kasutades autentimisvahendina olnud kasutuses ID-kaart või Mobiil-ID, siis nüüdsest on kliendil võimalik end ka Smart-ID-ga tuvastada.

Smart-ID äpp

Smart-ID on lihtne, kiire ja turvaline viis oma isiku tuvastamiseks internetis. Tegemist on mugava ja usaldusväärse lahendusega, mida kasutada e-teenustesse sisenemiseks ning dokumentide allkirjastamiseks.

Smart-ID äpp on väga käepärane. See sobib ka juhul, kui tegu on teie esimese äpiga või kui te ei ole seni elektroonilise autoriseerimisega kokku puutunud.

Kasutamine

Alustuseks laadige alla Smart-ID äpp. Konto registreerimiseks ja oma isikuandmetega sidumiseks on tarvis järgida äpis olevaid juhiseid.

Äpi kohta lugege lähemalt Smart-ID kodulehelt.

Qvalitas Arstikeskuse kliendil on tänu nimetatud äpile võimalik kiirelt ning mugavalt teenustele registreerida ning iseteeninduskeskkonda kasutada.


Qvalitas Arstikeskuse Ülemiste esindus avab uksed 25. mail

Avaldatud: 18.05.2020

Ülemiste Arstikeskus (Valukoja 7, III korrus) avatakse 25.05.20. Toimub teenuste järkjärguline avamine, vastuvõttudega alustavad esmajärjekorras töötervishoiuarstid, füsioterapeudid ja günekoloogid.

Lisaks on Ülemiste esinduses avatud ka röntgen:

 • Alates 25.05.20: E, K, N, R kell 8.00-16.00; T kell 8.30-17.30

Operatiivset infot vahendab meie kõnekeskus numbril 6051500. Ettevõtetel palume ühendust võtta kliendihalduriga või kirjutada aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 


Uus teenus: Koroonaviiruse antikehade test

Avaldatud: 13.05.2020

Kuidas teha kindlaks kas olete koroonaviiruse haiguse läbi põdenud või mitte? Nüüdsest on kõigil soovijatel seda võimalik antikehade testi abil tuvastada! Alates tänasest saate Qvalitas Arstikeskuses veeniverd andes kontrollida, kas Teie veres on koroonaviiruse antikehad.

Antikehade test (IgG)

Antikehade IgG test näitab viirusega kokkupuutejärgset organismi vastureaktsiooni. Antikehad tekivad enamikel inimestel teisel kuni kolmandal haigusnädalal alates sümptomite tekkest.

Koroonaviirustest põhjustatud COVID-19 haigust on võimalik läbi põdeda ka sümptomiteta või tagasihoidlike haigusnähtudega. Seda saab antikehade analüüsi abil tuvastada.

Kuigi antikehade olemasolu viitab COVID-19 haiguse läbipõdemisele, pole hetkel piisavalt tõenduspõhist informatsiooni, kas nende olemasolu tagab immuunsuse või mitte.

Maksumus

18,5€, millele lisandub verevõtutasu 5€ (kokku 23,50€)

Broneerimine

Jah, broneerimine on vajalik. Eelbroneeringu tegemiseks võtke ühendust 605 1500 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Teostamine

Antikehade analüüsiks kasutatav proovimaterjal on veeniveri.

Patsiendi meelespea

 • Proovile eelnevalt ei pea olema söömata-joomata.
 • Vastuvõtule eelnevalt kraadime keskuse külastajaid ning palume täita tervislikku seisundit puudutava küsimustiku.

Vastus

Vastused liiguvad Teie digilugu.ee keskkonda, kuhu pääsete ligi ID-kaardiga.


Isikukaitsevahendite kasutus koroonaviiruse leviku perioodil

Avaldatud: 12.05.2020

Koroonaviiruse leviku perioodil rakendatakse Qvalitas Arstikeskuses toimuvatele visiitidele lisatasu 3€, millele ei lisandu käibemaksu. Lisatasu on kehtestatud seoses suurenenud isikukaitsevahendite kasutamisega ning hind kehtib ühe tarbitud teenuse kohta.

Isikukaitsevahendite kasutusega seonduvat tasu ei lisandu eraisiku arvele töötervishoiukontrollil, mil tervisekontrolli tulija eest tasub tööandja. Nimetatud tasu ei lisandu ka Tartu esinduses pakutavatel Eesti Haigekassa vastuvõttudel. 

Rohkem infot Qvalitas Arstikeskuse teenuse kasutamise kohta koroonaviiruse leviku perioodil leiab Patsiendi Meelespea väljalt.


Tasuline koroonaviiruse test Qvalitas Arstikeskuses

Avaldatud: 09.05.2020

Koroonaviiruse proovivõttu teostame proovivõtu konteineris, mis asub Qvalitas Arstikeskuse Ülemiste esinduse parklas (Ülemiste Tervisemaja, Valukoja 7).

Täpsemad juhised edastame peale aja broneerimist. Proovi andmiseks palume MITTE siseneda tervisemaja peauksest.

Proovi andmiseks on vajalik eelnev registreerimine telefonil 6051500 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tasulise koroonatesti hind on 81,00 € (koroonaviiruse SARS-CoV-2 analüüs 67,04 €, Eesti Haigekassa hinnakirja alusel, millele lisandub proovi võtmise ja käitlemise tasu). Soovi korral väljastame sertifikaadi negatiivse testi tulemuse kohta, mille hind on 13€

Meelespea

Palume Teil järgida ettevaatusabinõusid ja tutvuda enne koroonaviiruse proovi andmist protseduuri kirjeldusega.

Ettevaatusabinõud
 • Tulge proovi andma ainult kokkulepitud kuupäeval ja kellaaja vahemikul. Proovivõtt toimub vaid selleks ettevalmistatud ruumis ning asukohas.

 • Palume prooviruumi ukse taga mitte koguneda ning meeles pidada, et hoiate inimestega vähemalt 2-meetrist vahemaad.

 • Enese tuvastamiseks näidake registreerijale isikut tõendavat dokumenti (ID-kaart, pass, juhiluba). Palun hoidke ka registreerijaga distantsi.

Proovivõtu protseduur
 • Nohu korral nuusake palun nina sekreedist puhtaks enne proovi andmist.

 • Proovi võtmise ajal istuge selleks ettenähtud toolil ning toimige meediku juhiseid järgides.

 • Võtame Teilt koroonaviiruse proovi steriilse tampooniga nina kaudu ninaneelust.

 • Proovi võtmine kestab ca 5 sekundit ning vajadusel kordame protseduuri. Proovi võtmise ajal võite tunda ninaneelus ebameeldivat survetunnet.

 • Proovi võtmise ajal palume Teil mitte pead liigutada ega haarata proovivõtja käest või riietest. Samuti palume mitte teha muid järske liigutusi, mis võiksid proovivõtja tööd raskendada ja ka Teile ebamugavusi põhjustada.

 • Palume meedikuid mitte kõnetada proovi võtmise ajal, kuna haigus levib piisknakkusena.

 • Tellitud proovi positiivse vastuse ilmnemise korral võtab Qvalitas Arstikeskus Teiega ühendust telefoni teel.

 • Nii positiivne kui negatiivne testi tulemus laetakse lisaks ka Teie digiloo keskkonda www.digilugu.ee.

 • Positiivse analüüsi tulemuse korral teavitab Qvalitas Arstikeskus Terviseametit.

Ettevõtetel palume testimist puudutavates küsimustes ühendust võtta Qvalitas Arstikeskuse kliendihalduriga või aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Uus teenus: Füsioterapeudi videokonsultatsioon Sander Jürsiga

Avaldatud: 07.05.2020

Qvalitas Arstikeskuses saab nüüdsest füsioterapeut Sander Jürsiga konsulteerida videosilla vahendusel.

 • Mida peaksid teadma Qvalitas Arstikeskuses tegutseva füsioterapeut Sander Jürsi kohta?

Sander Jürs on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, tegutsenud füsioterapeudina 10 aastat. Spetsialistina on tema peamiseks fookuseks skeleti-lihassüsteemi probleemid. 

 • Kellele Sander Jürs füsioterapeudi videokonsultatsiooni soovitab?

Neile, kes on end sportides vigastanud või kel on kodukontoris töötades selg või õlavööde valusaks jäänud. Püüame leida parimad harjutused, et Teid võimalikult kiirelt abistada.

 • Kuidas konsultatsioonile registreeruda?

Toome videokonsultatsiooni Teieni Microsoft Teams vahendusel füsioterapeut Sander Jürsi juhendamisel. Individuaalne videokonsultatsioon kestab kuni 30 minutit. Konsultatsiooni borneerimiseks võtke ühendust kõnekeskusega ning broneerige aeg, peale mida saadame Teile kutse.

Kui kasutate laua- või sülearvutit, siis avage kutse konsultatsioonile saadetud kirja lõpus olevat linki kasutades. Saate osaleda enda brauseris või laadida alla vastava keskkonna töölauarakenduse. Kui aga kasutate nutiseadet, siis laadige konsultatsioonile eelnevalt alla MS Teams mobiilirakendus (iOS või Android). 

 •  Milline on patsiendi meelespea enne füsioterapeudi videokonsultatsiooni?
 • Palume riietuda mugavalt, et vajadusel harjutusi kaasa teha.
 • Tehke kindlaks, et viibite heas interneti levipiirkonnas. 
 • Kui saabute kõnesse enne füsioterapeuti, siis palun püsige liinil ning oodake vastuvõtu algust.
 • Soovitame enne videos osalemist kontrollida brauseri seadeid ja teha kindlaks, et ka Teie video ning heli jagamine oleks lubatud. Selliselt on videokonsultatsiooni kasutegur maksimaalne ehk füsioterapeudil on võimalik harjutusi ette näidata ning Teid kõnes olles ka vaatluse teel parandada.
 • Palume kinnitage kalendrikutse nõustudes saadetud kutsega. 
 • Palume Teile saadetud kirjale mitte vastata. 

Küsimuste korral pöörduge palun Qvalitas Arstikeskuse kõnekeskuse poole Tallinnas +372 605 1500 või Tartus +372 731 2260 . 


Algab koroonaviiruse levimuse uuring

Avaldatud: 23.04.2020

Tartu Ülikooli teadlased alustavad täna kuni kolm kuud kestvat uuringut, millega selgitatakse välja koroonaviiruse levimus Eestis nii viirushaiguse tunnustega kui ka sümptomiteta inimeste seas. Selleks küsitletakse ja kutsutakse koroonaviiruse suhtes testima vähemalt 16 000 eestimaalast juhuvalimi alusel.

Uuring koosneb kaheksast ühe nädala pikkusest lainest ning igas laines küsitletakse ja testitakse 2000–4000 inimest. Sotsiaal- ja turu-uuringute firma AS Emor saadab täna elektrooniliselt uuringu kutse ja küsimustiku esimesele 2000 inimesele, kes on valitud programmis osalema juhuslikkuse alusel rahvastikuregistrist saadud andmete põhjal. Eakate inimestega, kel ei ole võimalik elektroonilist küsimustikku täita, tehakse telefoniintervjuud. Uuringus osalemine on kõigile kutse saanud inimestele vabatahtlik ja sellest võib igal hetkel loobuda.

Elektroonilisele küsitlusele on võimalik vastata eesti või vene keeles viie päeva jooksul. Küsimustiku täitmise järel helistatakse SYNLABi ja Medicumi ühisest testimise kõnekeskusest uuringus osalejale ja lepitakse kokku, millal ta tuleb autoga avaliku testimise kohta proovi andma. Ninaneeluproovi saab anda läbi avatud autoakna Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Kohtla-Järvel, Haapsalus, Paides, Jõgeval, Kuressaares ja Kärdlas.

Erivajadusega inimestele või neile, kellel ei ole võimalik autoga testimispunkti tulla, korraldavad erameditsiini ettevõtted koroonaviiruse proovi võtmise kodus. Proovist analüüsib SYNLAB aktiivsele nakkusele viitava koroonaviiruse RNA olemasolu organismis.

„Läbisõidupunktides ja ka kodus proovi võtmiseks on olemas piisav võimekus, et tagada kvaliteetne ja õigeaegne proovi võtmine nii perearstide poolt suunatud kui ka eesliini ettevõtetest ja seireprojektist tulnud inimestelt,“ kinnitas avaliku testimise koordinaator, Medicumi juht Tõnis Allik. „Loodame koostöös Tartu Ülikooliga tuua seireprojektiga kasu nii testitavatele inimesetele kui ka riigile laiemalt.“

SYNLAB Eesti juht Rainar Aamisepp sõnas, et SYNLABi laboris testitakse iga päev keskmiselt 1000–1500 koroonaviiruse proovi, labori võimekus on kuni 3000 proovi päevas. „Töömahu piisav varu lubab meil partnerina osaleda TÜ seireprojektis, mille olulisuses oleme veendunud. See võimaldab meil koroonaviirust ja sellest põhjustatud haiguse levikut paremini tunda ning kontrolli all hoida ja ühtlasi paremini naasta järk-järguliselt meile omase elukorralduse juurde,“ rääkis Aamisepp.

Kõiki uuringus tuvastatud nakatunuid jälgitakse ja küsitletakse iga nädal kuni haiguse lõppemiseni. Kui nakatunul puuduvad haigusnähud, küsitletakse teda kahe nädala jooksul.

Seireuuringu juht, TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja professor Ruth Kalda sõnas, et uuringusse kaasatakse juhuslikkuse alusel mehi, naisi ja erinevaid vanuserühmi erimaakondadest vastavalt Eesti rahvastiku jaotusele. „Nii moodustub uuritavatest Eesti ühiskonna väike mudel. Uuringu tulemuste põhjal saame teha järeldusi koroonaviiruse tegeliku leviku kohta erinevates rahvastikurühmades ja anda valitsusele iga nädal tõenduspõhist infot eriolukorra meetmete muutmiseks,“ lisas Kalda.

Lisaks koroonaviiruse tegeliku levimuse andmetele saab uuringu käigus teada, kuidas muutub nakatunute arv ja osakaal aja jooksul ning milliste teguritega on see seotud. Samuti selgitatakse küsitluse ja testimise tulemusi kõrvutades välja, millised on põhilised nakkusega seotud taustatunnused ja riskitegurid (näiteks kaasuvad haigused, leibkonna suurus, sotsiaal-majanduslik staatus, kontaktitüübid jt) ning kuidas on need seotud levimusega. Nii haigustunnustega kui ka sümptomiteta nakatunuid jälgides saab teavet, milline on nakkuse ja haiguse kulg ning kuidas on see seotud inimese taustatunnuste ja riskiteguritega.

Loe uuringust lähemalt siit.

 

Lisateave:  Ruth Kalda, Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja, peremeditsiini professor, 5698 5599, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Toimub plaanilise töö taastamine

Avaldatud: 22.04.2020

Qvalitas Arstikeskus toob eriolukorra raames suletud teenused sammhaaval tagasi.

Töötervishoiuteenused

Töötervishoiuteenuste avamine toimub turvakaalutlustel etapiti. Esmajärgus teenindame olemasolevaid broneeringuid, uutele broneeringutele on avatud ka iseteeninduskeskkond. Küsimuste korral nõustab Teid kliendihaldur, operatiivset infot vahendab kõnekeskus.

Eriarsti teenused

Tagamaks korrektse ja turvalise ülemineku tavarežiimile toome ka eriarsti teenused Teieni järkjärguliselt. Palun võtke meiega ühendust kui Teil on läheneva broneeringu osas küsimusi.   

Günekoloogi vastuvõtt

Günekoloogide vastuvõtud on avatud ning toimuvad eelneva broneeringu alusel. Retsepti pikendamiseks on võimalik kasutada telefonikonsultatsiooni.

Tartus on alustanud vastuvõttude tegemisega dr Kristin Jaigma.

Ülemiste esinduses alustab vastuvõttudega Katrin Seidelberg alates 28.05.20

Silmaarsti vastuvõtt

 • Alates 27.04.20 alustas Tartus vastuvõttudega silmaarst dr Riina Meesak.
 • Alates 04.05.20 alustas Tartus vastuvõttudega silmaarst dr Karin Alasi.

Rõõmuga teatame, et alates 11.05.20 ühines Tartu meeskonnaga uus silmaarst dr Natalia Lobanovskaya. 

Psühhiaatri vastuvõtt

 • Alates 27.04.20 ei tee Tartu keskuses vastuvõtte psühhiaater dr Jaan Olari.
 • Patsiente võtavad vastu psühhiaatrid dr Anneli Sell ja dr Maria Volkonskaja.

Kardioloogi vastuvõtt

Teenus on avatud Qvalitas Arstikeskuse olemasolevatele klientidele. Ägedate kardioloogiliste sümptomite esinemisel - tugev valu rinnus, õhupuudus - helistage viivitamatult numbril 112.

 • Alates 06.05.20 alustas Tartus vastuvõttudega kardioloog dr Evi Tamm.
 • Alates 20.05.20 alustab Tartus vastuvõttudega kardioloog dr Valentina Korrovits.

Uroloogi vastuvõtt

 • Alates 11.05.20 alustas Tallinnas vastuvõttudega uroloog dr Kalmer Innos.

Naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtt

 • Alates 08.05.20 alustas Tallinnas vatuvõttudega naha- ja suguhaiguste arst dr Külli Paasik.

Eriolukorra tingimustes palume sünnimärkide probleemiga patsientidel vastuvõtule pöörduda vaid patsiendi jaoks ebatüüpiliste ja kasvutrendiga sünnimärkidega. Profülaktilist sünnimärkide kontrolli vajavatel patsientidel palume pöörduda eriolukorra lõppemisel.

Neuroloogi vastuvõtt

 • Alates 04.05.20 alustas Tallinnas vatuvõttudega neuroloog (Pärnu mnt keskus, Jalgpalli 1).
 • Alates 18.05.20 alustas Tartus vastuvõttudega laste neuroloog dr Anu Sööt.
 • Tartus on taasavatud neuroloogi vastuvõtud, uutele patsientidele avasime ajad 18.05.20.
 • Alates 15.06.20 alustab Tartus vastuvõttudega neuroloog dr Eve Toots.

Ortopeedi vastuvõtt

 • Alates 11.05.20 alustas Tallinnas vastuvõttudega ortopeed (Pärnu mnt keskus, Jalgpalli 1). 

Üldkirurg

 • Alates 01.06.20 alustab Tartus vastuvõttudega üldkirurg dr Andrei Uksov.

Koormustest

Koormustesti saab Qvalitas Arstikeskuses teha vaid tingimusel, et negatiivne koroonatest on tehtud eelneva 48h jooksul. Koormustest toimub eelneva broneeringu alusel Tallinnas.

Koormusteste Tartus hetkel ei teostata ning EKG viiakse läbi kui arst peab patsiendi seisukohalt seda vajalikuks.

Röntgen ja ultraheli

Alates 20.04.20 on Tallinnas röntgen avatud igapäevaselt ning valitud päevadel teostame ka ultraheli:

 • Ülemiste Tervisemajas (Valukoja 7, II korrus) on röntgen avatud 18.05.20 kuni 22.05.20 esmaspäeval, neljapäeval ja reedel vahemikus kell 9.00 - 16.00 ning teisipäeval 14.00 -18.00. Alates 25.05.20 on Ülemiste esinduse röntgen avatud esmaspäeval, kolmapäeval, neljapäeval, reedel kell 8.00-16.00 ning teisipäeval 8.30-17.30
 • Pärnu maantee keskuses (Jalgpalli 1) on röntgen avatud teisipäeval, kolmapäeval ja reedel vahemikus kell 9.00 - 15.00
 • Ultraheli on avatud Narva maantee esinduses (Narva mnt 7) esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval vahemikus kell 8.20 - 13.00

Tartu keskuses on vastavalt vajadusele avatud röntgen, palume info saamiseks helistada registratuuri. Taasavatud on ka ultraheli uuringud ning aegade kontrollimiseks palume pöörduda samuti keskuse registratuuri poole numbril 731 2260.

Palume perearstidel meie keskustesse võimalusel mitte saata ülemiste hingamisteede viirusnähtudega patsiente v. a. juhul, kui olete välistanud COVID-19 nakkuse. Täname, kui saatekirja peal selle ka välja toote. Selliselt kaitseme ennast ja patsiente.

Uuringutele suunamiseks on vajalik arsti saatekiri, eelistatult digitaalne. Palume märkida saatekirjale võimalikult täpselt piirkond, millest uuringut soovitakse teostada (nt röntgen ü/v paremast hüppeliigesest 2s). Uuringu tulemused laetakse Pildipanka ja digilukku samal päeval.

Info ja registreerimine Tallinnas telefonil 605 1500 ning Tartus telefonil 731 2260

Töökorraldus Qvalitas Arstikeskuses

Plaanilise ravi tähtsaim eeldus täna on isikukaitsevahendite olemasolu ning kasutus. Sellest tulenevalt saame tervishoiuasutusena enda teenused tagasi tuua järk järgult ning süsteemset tegevuskava järgides.

Seoses kestva eriolukorraga võib Qvalitas Arstikeskuse töökorralduslikes küsimustes jätkuvalt esineda muudatusi. Operatiivset infot Qvalitas Arstikeskuse töökorralduse osas vahendab meie kõnekeskus.

Juhime tähelepanu, et viiruse levikuperiood kestab ning teenuste järkjärgulisest avamisest hoolimata tuleb käituda vastutustundlikult.

Varajased vastuvõtule saabujad võib õde suunata jalutuskäigule vältimaks kogunemisi keskuse aladel. Täname kliente kannatlikkuse ning mõistva suhtumise eest väljakutseterohkel ajal.

Et minimeerida nakkusohtu on Tartu keskuse uks lukus, palume patsiendil koputada ja klienditeenindaja avab ukse.

Vastuvõtueelne tervisliku seisundi hindamine

Koroonaviirus levib endiselt, seega on jätkuvalt hädavajalik hinnata nakkusohtlikkuse võimalikkust. Qvalitas Arstikeskus peab tagama nakkusohutu raviprotsessi ning selles on suur osa klientide vastuvõtueelsel tervisliku seisundi hindamisel.

Vastuvõtu eelduseks on küsimustiku täitmine, mis aitab meil mõista Teie tervislikku seisundit. Küsimustikku korrektselt täites aitate kindlustada, et keskusesse ei satu potentsiaalseid nakatunuid.

Palume arvestada, et turvakaalutlustel esitatakse Teile küsimusi telefoni teel enne vastuvõttu ning protsessi korratakse ka keskustes kohapeal.

 


SARS-COV-2 koroonaviirusest paranenud vabatahtlikke kutsutakse doonoriks!

Avaldatud: 15.04.2020

Pressiteade:

SARS-COV-2 koroonaviirusest paranenud vabatahtlikke kutsutakse doonoriks, et arendada SARS-COV-2 seroloogilisi teste ja viirusvastaseid ravimolekule!

Icosagen alustab koostöös Tartu Ülikooli, SA TÜ Kliinikumi, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH), SYNLAB Eesti ja Qvalitas Arstikeskusega koroonaviiruse immunoloogiliste seroloogiliste testide väljatöötamist, millega on võimalik määrata viirust põdenud ning potentsiaalselt viirusega kokkupuudet omanud isikute (sealhulgas eesliinitöötajate) koroonaviiruste vastast immuunsust. Uuring on kaheetapiline: esimeses etapis kogutakse haigusest paranenud patsientide proove ja järgmises etapis tervishoiutöötajate kliinilisi proove. Verd kasutatakse diagnostiliste ELISA-põhiste testide arendamiseks ja kliiniliseks valideerimiseks. Lisaks sellele isoleeritakse B lümfotsüütidest SARS-CoV-2 vastased potentsiaalse raviomadustega antikehad, mida saab arendada viirusvastaseks bioloogiliseks ravimiks. Doonorite abi kiirendaks seroloogiliste ELISA testide Eesti turule jõudmist oluliselt ja võimaldaks meil kiiremini väljuda pandeemiast ning naasta tavapärase elu juurde. Tartu Ülikooli eetikakomitee kooskõlastusel kogutakse SARS-CoV-2 viirusega diagnoositud ja terveks tunnistatud patsientide proove. Käesolevaks uurimistööks palub Icosagen viirusest paranenud vabatahtlikke annetama kuni 34 ml veeniverd ja nina-neelu kaabet. Proove kogutakse Tallinnas ja Tartus. Aja broneerimiseks palume võtta ühendust tööpäeviti 9.00-16.00:

 

Qvalitas Arstikeskus

NUMBER: +372 5887 4933

EMAIL: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Täpsem info uuringu kohta ning konsultatsioon:

Dr Anu Planken

NUMBER: 737 7078

EMAIL: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Icosagen Grupi tegevus hõlmab biotehnoloogiliste toodete ja teenuste arendamist, tootmist ning müüki. Meie klientideks on ravimiarendusfirmad, diagnostikaettevõtted ning akadeemilised teadus- ja arendusasutused Eestis, Euroopas, Aasias ja USAs. Lisaks pakume kvaliteedikontrolliteenuseid toiduainete- ning kummitoodete tööstusele.


Keskuste lahtiolekuajad eriolukorra tingimustes

Avaldatud: 31.03.2020

Juhime tähelepanu, et eriolukorrast tulenevalt on Qvalitas Arstikeskuse lahtiolekuajad muutunud:

 

 • Pärnu maantee esindus Tallinnas:

Avatud 09.00 kuni 16.00

Lisaks teenindame Sind kõnekeskuses numbril 605 1500

Helista tööpäevadel vahemikus 09.00 kuni 15.30

 • Tartu esindus:

Avatud 09.00 kuni 16.00

Lisaks teenindame Sind kõnekeskuses numbril 605 1500

Helista tööpäevadel vahemikus 09.00 kuni 15.30

 

 • Narva maantee ja Ülemiste esindused Tallinnas; Põlva ja Võru esindused:

Riigi korraldustele tuginedes on keskused ajutiselt suletud.

Teenindame Sind kõnekeskuses numbril 605 1500

Helista tööpäevadel vahemikus 09.00 kuni 15.30

 

 • Jõhvi ja Pärnu esindused:

Jätkame vältimatu abi pakkumist eriarstikeskuse klientidele vajaduspõhiselt ning oleme avatud broneeringute olemasolul.

Vastuvõtule pääseb vaid olemasoleva broneeringu alusel.

Palume kinni pidada eriolukorra raames kehtestatud juhistest ning eeskirjadest.

 

Oleme teie jaoks jätkuvalt kättesaadavad kirja teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning ühtlasi ka kõnekeskuse kaudu.

Helista tööpäevadel vahemikus 09.00 kuni 15.30 numbril 605 1500 et võiksime vastata tekkinud küsimustele. 

Samal numbril saate abi saamiseks pöörduda ka tasulise perearsti telefonikonsultatsiooni teenuse kasutamiseks. 

 

Täname mõistva suhtumise eest.

Olge terved ja püsige kodus.

 


Eratervishoid jätkab vältimatu abi pakkumisega

Avaldatud: 27.03.2020

26.03.20 teavitas Terviseamet et peatab COVID-19 nakkuse leviku vältimiseks plaanilise ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku ning eraraviasutused jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist.

Tulenevalt sellest otsusest oleme sunnitud peatama plaanilise ravitegevuse keskustes, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. COVID-19 puhul on ilmnenud väga suur nakatumisoht ning risk tuleb viia miinimumini.

Olenemata sellest, et plaaniline töö on koroonaviiruse tõttu ajutiselt peatatud, oleme teie jaoks endiselt kättesaadavad.

Abi saamiseks helista meie perearstile kasutades tasulist telefonikonsultatsiooni teenust. Teenuse kasutamiseks helista meie arstikeskuse registratuuri numbril 605 1500 ning suuname Sinu küsimuse perearstile. Oleme Sinu nõustamiseks valmis vahemikus kell 09.00 kuni 15.30.

Eriolukorra kestel jätkame oma tegevust mobiilsetes testimispunktides, kus perearsti saatekirja ning isikut tõendava dokumendi alusel on võimalik end otse isiklikust sõiduvahendist lasta testida.

Pikendame ning väljastame jätkuvalt tervisetõendeid päästjatele, meremeestele, ning raudteetöötajatele. Lisaks väljastame tervisetõendeid ka toidukäitlejatele (BAK). Operatiivset infot antud teenuste osas saad numbrilt 605 1500.

Meie kõik saame eriolukorra kiiremasse möödumisse panustada jälgides enda tervisekäitumist ja riiklikke korraldusi ning andes parima, et püsime terved.

Olukorra muutudes jagame infot Qvalitas Arstikeskuse kodulehel ning sotsiaalmeedia kanalites. Täname mõistva suhtumise eest.

Loe ametlikku teadet Terviseameti kodulehel: https://www.terviseamet.ee/et/uudised/eratervishoid-ja-hambaravikliinikud-jatkavad-ainult-valtimatu-abi-pakkumist

 


Ajutised muudatused Qvalitas Arstikeskuse töökorralduses

Avaldatud: 24.03.2020

Qvalitas Arstikeskus soovib tekkinud keerulises olukorras leida teie jaoks parimaid lahendusi ning pakkuda abi ja tuge kriisiga toimetulekuks. Lähtuvalt riigis kehtestatud eriolukorrast oleme teinud olulisi muudatusi teenusepakkumises ning soovime teiega jagada järgmist:

 

Qvalitas Arstikeskuses on ajutiselt peatatud plaaniline töötervishoiuteenuse pakkumine

Plaaniline tegevus ning töötervishoiuteenuste osutamine keskustes on peatatud kuni eriolukorra lõpuni. Informeerime teid esimesel võimalusel, kui toimuvad muudatused ja saame teenused varem avada.

 

Pikendame ning anname välja tervisetõendeid

Pikendame ning väljastame jätkuvalt tervisetõendeid päästjatele, meremeestele, ning raudteetöötajatele. Lisaks väljastame tervisetõendeid ka toidukäitlejatele (BAK). Operatiivne info antud teenuste osas numbril 605 1500.

 

Eriarstiteenus on saadaval piiratult

Eriarstiteenuste pakkumine Qvalitas Arstikeskuses toimib osaliselt ning palume arvestada, et esineda võib muudatusi graafikutes. Täname teid mõistva suhtumise eest. Teenuse saamiseks pöörduge palun numbril 605 1500.

 

Qvalitas Arstikeskuse külastamise kord

Palume Qvalitas Arstikeskust mitte külastada, kui:

 • teil on köha, nohu, palavik, kurguvalu
 • olete viimase 14 päeva jooksul naasnud välisriigist
 • olete viimase 14 päeva jooksul olnud kokkupuutes koroonaviiruse kandjaga või inimesega, kes on karantiinis välismaalt naasmise tõttu

 

Tasuline perearsti telefonikonsultatsioon

Qvalitas Arstikeskus pakub tasulist perearsti telefonikonsultatsiooni teenust hinnaga 15€. Teenus on kättesaadav nii era- kui äriklientidele.

Erakliendi vastuvõtt telefonil 605 1500. Kui soovite kasutada teenust oma ettevõtte töötajatele, siis palun võtke ühendust oma kliendihalduriga või meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pakume teenust tööpäeviti, ajavahemikus 09.00-15.30, toodud numbril nõustab keskuse perearst. Pakume erinevate terviseprobleemide- ja ravialast nõustamist, pikendame retsepte.


Käivitatakse koroonaviiruse tasuta testimine

Avaldatud: 20.03.2020

Riik, perearstid ja erameditsiiniettevõtted alustasid koostööd, et lähipäevil käivitada 8 Eesti linnas perearsti saatekirja alusel tasuta koroonaviiruse laiendatud testimine, mille vastus antakse ühe tööpäeva jooksul. Qvalitas Arstikeskus on valmis operatiivselt reageerima ja panustama, et viiruse leviku piiramisele kaasa aidata. Drive-in põhimõttel tegutsevad proovivõtukohad avatakse Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kuressaares, Viljandis, Narvas, Paides ja Kohtla-Järvel. Laiendatud testimisele pääseb vaid perearsti saatekirja ja testimiskeskuse suunamise teel.

 

 • Digitaalse saatekirja saamine perearstilt:

Haigestumisel peavad inimesed helistama oma perearstile, kes hindab patsiendi koroonaviiruse testimise vajadust vastavalt Terviseameti protokollile. Kui perearst peab testimist vajalikuks, siis vormistab ta digitaalse saatekirja.

 

 • Testimiskeskuse kinnitus:

Saatekirja saanud patsiendile helistab seejärel testimiskeskus ning lepib inimesega kokku täpse testimise aja ja koha.

 

 • Testimine drive-in punktis

Ninaneelu proov võetakse drive-in punktis, patsient autost ei välju. Toimingus saavad osaleda vaid saatekirja omavad inimesed isikut tõendava dokumendi alusel. Testi tulemuse saab inimene telefoni teel ühe tööpäeva jooksul ning vastus läheb digilukku.

Juhime tähelepanu, et viiruse levikut aitab eelkõige pidurdada vastutustundlik käitumine.

 


Saadaval on tasuline perearsti telefonikonsultatsiooni teenus

Avaldatud: 18.03.2020

Seoses koroonaviiruse haiguse COVID-19 pandeemilise levikuga Eestis ja kogu maailmas on valitsus kuulutanud välja riikliku eriolukorra kuni 1.maini, 2020. Töötajate ning klientide turvalisus ja hügieen on meie jaoks olnud alati tähtis, neil päevil aga suisa kõrgendatud tähelepanu all.

Meenutame, et Qvalitas Arstikeskuses saad kasutada tasulist perearsti telefonikonsultatsiooni teenust hinnaga 15€. Helista registratuuri numbril 605 1500 vahemikus 09.00-15.30 ning suuname Sinu küsimuse perearstile.

Selle konsultatsiooni käigus toetame Sind lihtsamate terviseprobleemide lahendamise ning ravialase nõustamise osas, samuti saame pikendada retsepte. Abistame Qvalitas Arstikeskuse olemasolevaid kliente (k.a. töötervishoiukliendid) ka haiguslehtede vormistamisega.

Küll aga ei saa meie keskused alustada töövõimetuslehte patsiendiportaalist tehtud soovi alusel.

 

Tähelepanu! Qvalitas Arstikeskuses ei saa koroonaviiruse haiguse suhtes testida.

 • Palume mitte tulla vastuvõtule kui teil on köha, nohu, palavik, kurguvalu
 • Palume mitte tulla vastuvõtule, kui olete viimase 14 päeva jooksul naasnud välisriigist
 • Palume mitte tulla vastuvõtule, kui olete viimase 14 päeva jooksul olnud kokkupuutes koroonaviiruse kandjaga või inimesega, kes on karantiinis välismaalt naasmise tõttu

Tutvu korrektsete tervisekäitumise juhistega Terviseameti kodulehel: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus


Viirust kandva puugi võid leida nii pargist kui kodumurult

Avaldatud: 10.03.2020

Märka puuki!

Teame, et “puugihooaeg” kestab peamiselt aprillist oktoobrini, ent tänavune pehme talveilm on puugile erakordselt meeltmööda. Terviseameti andmetel muutub puuk aktiivseks juba siis, kui maapinna temperatuur on +5 kuni +7 kraadi.

Ära tee mööndusi elukvaliteedis ega viivita vaktsiiniga. Puukentsefaliit on ohtlik ning võib tekitada tõsiseid tüsistusi.

Millal peaksid end vaktsineerima?

Puukentsefaliidivastast vaktsineerimist teostatakse aastaringselt ning põhivaktsinatsioon koosneb kolmest annusest. Esimese ning teise annuse vahemik on tavapäraselt 1-3 kuud ning teise ja kolmanda vahemik 5-12 kuud. Kiirema kaitse saavutamiseks võib arst aga teise manustamise planeerida ka juba 2 nädalat peale esimest vaktsiiniannust.

Põhivaktsinatsiooni järgselt on vajalik revaktsineerimine. Pidage nõu arstiga kordusvaktsineerimise osas.

Tutvuge meie hinnakirjaga:

https://qvalitas.ee/et/eraklient/hinnakiri

Võtke meiega ühendust:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Koroonaviiruse COVID-19 levik ning ennetustegevused

Avaldatud: 28.02.2020

Tuginedes Terviseameti soovitustele palume koroonaviiruse haiguse COVID-19 ohupiirkondades viibinutel ja nende lähedastel jääda 14 päevaks koduseks. Palume teil sel perioodil mitte tulla töötervishoiukontrolli ega ka registreerida end mõne teise eriarsti vastuvõtule. Juhul, kui Teil tekivad viirushaigusele iseloomulikud sümptomid, jääge rahulikuks ja helistage palun enda perearstile või perearsti nõuandetelefonile 1220. Tegemist ei pruugi olla koroonaviirusega.

Kui Teil tekib kõrge palavik, tugev köha ja hingamisraskused, siis helistage palun 112. Koroonaviirust COVID-19 on võimalik testida üksnes haigusnähtude tekkimisel ning arsti ettekirjutusel, peiteperioodil viirust tuvastada ei saa. Qvalitas Arstikeskuses koroonaviiruse suhtes testida ei ole võimalik.
COVID-19 riskipiirkonnad võivad muutuda kiiresti ning loetelul saad silma peal hoida Terviseameti ning Välisministeeriumi kodulehtedel. 


Geenidoonori projekt on edukalt lõppenud!

Avaldatud: 18.12.2019

Hea geenidoonor!

Aasta hakkab jõudma lõpule ja sellega koos ka uute geenidoonorite kaasamine. 2019. aasta oli Geenivaramule väga edukas, sest seatud eesmärk koguda 50 000 geeniproovi täitus juba oktoobri lõpus.

Qvalitases koguti 15 kuuga ca 3000 proovi.

Aitäh kõigile geenidoonoritele.

Projektist lähemalt on võimalik lugeda SIIN

 


Pikema Sõpruse Päev Qvalitases

Avaldatud: 01.11.2019

Meil on hea meel teatada, et Qvalitas on liitunud Pikema Sõpruse Päeva kampaaniaga, mille eesmärk on panna mehed senisest rohkem hoolima iseenda ja sõprade tervisest. 

Qvalitases on võimalik Pikema Sõpruse Päeva pakette teostada Tallinna, Tartu ja Pärnu keskustes.

Teie paremaks teenindamiseks ja Pikema Sõrpuse Päeva planeerimiseks palume analüüside andmine ning arsti konsultatsioon vastuste kommenteerimiseks kindlasti eelnevalt kokku leppida meie kliendihalduritega.

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 605 1500
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 731 2260
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 447 5244

Pakettidega on võimalik lähemalt tutvuda SIIN

 


Qvalitas käis Huvitaja saates rääkimas vaimse tervise ja töötervishoiu tuleviku teemal

Avaldatud: 23.10.2019

Qvalitase peaarst Dr. Toomas Põld käis Vikerraadio Huvitaja saates rääkimas ohtlikest ainetest töökohal, vaimse tervise üha kasvavatest probleemidest ja meetodist, mida kasutab Qvalitas psühhosotsiaalsete riskide tuvastamisel.
Saade on järelkuulatav SIIN  


Gripi vastu vaktsineerimine Kristiine keskuse Euroapteegis

Avaldatud: 15.10.2019

Alates 14.oktoober kuni 17.november on võimalik taas apteekides gripi vastu vaktsineerida. Qvalitase toredad õed ootavad teid Kristiine keskuse Euroapteeki:

Vaktsineerida on võimalik:
E-R 16.00 - 19.00
L 10.00 - 16.00

Hind 17 Eur.

Loe teenusest lähemalt SIIT


Qvalitas Arstikeskus võttis esimesena Eestis kasutusele töötajate vaimse tervise hindamismeetodi

Avaldatud: 10.10.2019

Vaimse tervise häired on Eestis töövõime vähenemise põhjustest teisel kohal ning koguni 1/3 haiguslehti võetakse vaimse tervise probleemide tõttu.

 

Esimestena Eestis võtsid Qvalitase arstid töötajate tervisekontrollide käigus kasutusele COPSOQ3 (Copenhagen Psychosocial Questionnaire) nime kandva küsimustiku, mis on Maailma Terviseorganisatsiooni ja Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni poolt esile tõstetud ning Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu agentuuri poolt parimaks praktikaks tunnistatud meetod töötajate vaimse tervisega seotud terviseriskide avastamiseks ja parandamiseks.

 

„Qvalitases kasutatakse antud meetodi kõige uuemat ja tänapäevasesse töökeskkonda sobivamat COPSOQ 3 ehk küsimustiku kolmandat versiooni, mida saab rakendada kõikide töölaadide ja ettevõtete puhul, suurusest ja sektorist olenemata,“  kommenteeris Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld. Unikaalset testi on tõlgitud rohkem kui 25 keelde, mis võimaldab tulemusi ka erinevate riikide ja sektorite vahel võrrelda ning laiemaid järeldusi teha.

 

Meetodi täiustamiseks on Qvalitas koostöös Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektori Liina Randmanni ja Meeletervise tööpsühholoogidega loonud testile ka roboti, mis interpreteerib töötaja vastuseid ning annab töötervishoiuarstile esmase ülevaate visiidile saabuva töötaja psühhosotsiaalsest seisundist. „Kõik testi läbinud töötajad saavad teada isikliku tulemuse, mis on nähtav üksnes töötervishoiu arstile. Kui piisav valim ettevõtte töötajaid on täitnud COPSOQ 3 küsimustiku, on Qvalitasel võimalik koostada töökeskkonna psühhosotsiaalsete riskide hindamine ning vajadusel nõuanded edasiseks nõustamiseks,“ lisas Põld.

 

Kuigi küsimustik on eelkõige töötervishoiu visiidile suunduvatele patsientidele ja seda saab täita iseteeninduskeskkonnas, on oluline märkida, et testi saab läbida ning töökeskkonna psühhosotsiaalseid riske hinnata ka töötervishoiu kontrolli väliselt eraldiseisva projektina.


Gripivaktsineerimist Pärnu ja Jõhvi keskuse ei toimu järgmistel kuupäevadel:

Avaldatud: 07.10.2019

Pärnus:

07.10-11.10.19

Jõhvis:

14.10-16.10

21.10-24.10

28.10-01.11

11.11-15.11

 

Vabandame ebamugavuste pärast!


Qvalitases alustab vastuvõttudega ortopeed Kaur Kersalu

Avaldatud: 01.10.2019

Meil on hea meel teada anda, et Qvalitasega on liitudnud ortopeed Kaur Kersalu.

Ortopeedilistest probleemidest kõige enam tegeleb Dr.Kersalu labajala, põlve ja käega. Lisaks ortopeedia erialale jätkab ta lisaeriala omandamist plastika- ja taastava kirurgia residentuuris. Traumade ja nendest tingitud funktsioonihäirete kirurgilist käsitlust on ta õppinud Tartu Ülikooli Kliinikumis. Lisaks on dr. Kersalu ennast regulaarselt täiendanud erinevatel koolitustel ja konverentsidel Eestis ning mujal Euroopas.

Ortopeed Kaur Kersalu võtab vastu patsiente al.16 a. vanusest meie Pärnu mnt. keskuses 7. oktoobrist 2019 ning suhtleb eesti, inglise ning soome keeles.

Registreerida on võimalik meie veebiregistratuuri kaudu siit

 

 


Qvalitas liitus esimese erakliinikuna täismahus üleriigilise digiregistratuuriga!

Avaldatud: 11.09.2019

Jaanuaris käivitatud üleriigilise digiregistratuuriga on praeguseks liitunud kõik Eesti piirkondlikud, kesk- ja üldhaiglad. Tänaseks on digiregistratuuriga täismahus liitunud ka esimene eraarstikeskus Qvalitas.

„Oleme liidestumist ettevalmistanud alates suvest ja mul on hea meel, et nüüd on üleriigilises digiregistratuuris patsientide valikute hulgas ka Qvalitase  eriarstide vabad vastuvõtu ajad. Eeskätt näeme üleriigilise digiregistratuuriga liitumise positiivset mõju meie Tartu keskusele, kus on lisaks tasulistele aegadele saadaval ka haigekassa poolt hüvitatud visiidid,“ ütles Qvalitas Arstikeskuse juhatuse esimees Tõnu Velt.

Veldi sõnul suurendab üleriigiline digiregistratuur avatud konkurentsi ja annab raviasutustele võrdsed võimalused sõltumata nende omandisuhtest. „Kõige paremini täidab digiregistratuur oma eesmärki siis, kui võimalikult paljud tervishoiuasutused sellega liituvad. Praegusel hetkel on liitunud vaid üksikud, seepärast loodangi, et ka teised eraraviasutused võtavad uuendused lähiajal kasutusele,“ lisas Velt.

Qvalitases jääb kasutusele ka juba varasemalt olemasolev digiregistratuur.

Üleriigiline digiregistratuur on veebirakendus riiklikus patsiendiportaalis www.digilugu.ee, kus inimene saab ühest kohast broneerida, muuta ja tühistada eriarsti esmaseid vastuvõtuaegu. Üleriigilises digiregistratuuris saab lisaks haigekassa tasutud vastuvõtuaegadele broneerida aegu ka tasulistele teenustele.


Saabunud on selle hooaja gripivaktsiin!

Avaldatud: 03.09.2019

Iga-aastane gripivastane vaktsineerimine on efektiivseim viis gripi ja selle tüsistuste vältimiseks. Gripiviirus levib nakatunult inimeselt enne sümptomite ilmnemist, mistõttu on viiruse kiiret levikut kollektiivis raske peatada.

Gripivaktsiini koostist muudetakse igal aastal vastavalt Maailma Terviseorganisatsiooni gripiviiruste seire tulemustele ning enne uue gripipuhangu algust soovitatakse manustada uus vaktsiinidoos.

Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta.

Gripi vastu on soovitav vaktsineerida vastunäidustuste puudumisel kõikidel oma tervisest hoolivatel inimestel alates 6. elukuust.

Vaktsineerimine on vastunäidustatud: munavalgu ülitundlikkuse; vaktsiini muude koostisosade ülitundlikkuse; ägeda palavikulise haiguse korral.

Kindlasti soovitame vaktsineerimist järgmistele riskirühmadesse kuuluvatele isikutele:

 • 65-aastased ja vanemad;
 • Isikud, kes põevad aneemiat, kroonilist kopsu-, südame-, neerude või ainevahetuse süsteemi haigust (eeskätt diabeeti);
 • Immuunpuudulikkusega inimesed, sealhulgas süsteemi talitlust pärssivat ravi saavad ja HIV positiivsed isikud;
 • Rasedad naised, kelle raseduse 2 või 3 trimester langeb gripihaigestumise sagenemise või epideemia perioodi;
 • Hooldeasutuste ja pikaravihaiglate kroonilisi haigusi põdevad patsiendid;
 • Tööalaselt ohustatud isikud (tervishoiutöötajad, hooldeasutuste töötajad; teenindajad jt.);
 • Isikud, kes võivad levitada grippi riskirühmale

Tavalisemad gripi kaebused on kõrge temperatuur, kurguvalu, köha ja nohu. Muud võimalikud haigusnähud on valu jäsemetes, peavalu, külmavärinad ja väsimus. Võib esineda oksendamine ja kõhulahtisus, lastel kõhuvalu.

Soovitused korrektseks tervisekäitumiseks gripiperioodil:

 • Väldi lähedast kontakti.
  Väldi lähedast kontakti haige inimesega. Kui sa ise haige oled, hoia teistest inimestest kaugemale, et ka nemad ei haigestuks.
 • Haigena ole kodus.
  Kui võimalik, jää haiguse ajal töölt koju. Sellega hoidud nakatamast teisi.
 • Kata oma suu ja nina.
  Aevastades või köhides kata oma suu ja nina pabertaskurätiga ja pane see kohe pärast kasutamist prügikasti. Vajaduse korral sobib suu ja nina katmiseks varrukas. Sellega hoidud nakatamast teisi enda ümber.
 • Pese käsi.
  Sage kätepesu kaitseb sind ja sinu lähedasi viiruste eest.
 • Väldi oma silmade, nina ja suu puudutamist.
  Pisikud levivad sageli siis, kui puudutatakse pisikutega kaetud esemeid ning seejärel puudutatakse oma silmi, nina või suud.
 • Ela tervislikult.
  Maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, hoia stress kontrolli all, joo piisavalt vedelikke ja söö täisväärtuslikku toitu.

Meie Pärnu keskuses alustab vastuvõttudega optometrist Kerli Pärnaste

Avaldatud: 02.09.2019

Alates septembrist alustab Qvalitas Arstikeskuse Pärnu keskuses tasuliste vastuvõttudega optometrist Kerli Pärnaste. Kerli on optika valdkonnas töötanud 22 aastat, millest optometristina 13 aastat.
Ta on täiendanud ennast erinevatel kursustel nt. silma ja üldhaiguste valdkonnas; kontoritöötaja ergonoomika jpm.Kerli kuulub Eesti Optometristide Seltsi. Profülaktilisse nägemiskontrolli on oodatud koolieelikud enne esimesse klassi minekut, kooliealised lapsed ja täiskasvanud.
Optometrist on tervishoiuala spetsialist, kelle põhiülesanneteks on inimeste nägemisfunktsiooni uurimine ja korrigeerimine, prillide, kontaktläätsede ja teiste optiliste abivahendite sobitamine.

Tule kontrolli See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 447 5244.


Muutunud on Qvalitase Pärnu mnt keskuse aadress!

Avaldatud: 04.07.2019

Hea klient!

Juhime tähelepanu, et meie Pärnu mnt keskuse aadress on muutunud, uus aadress on Jalgpalli tn.1, Tallinn


Jaanipäeval 24.juunil on Qvalitase keskused suletud!

Avaldatud: 21.06.2019

Head kliendid!

Seoses Jaanipäevaga oleme 24. juunil suletud.

 

Ilusaid Pühi!


Alates 01.07.2019 muutub Tartu keskuses Haigekassa visiiditasu võtmise kord

Avaldatud: 21.06.2019

Head kliendid!

Alates 01.07.2019 muutub Qvalitas Arstikeskuses Haigekassa visiiditasu võtmise kord.

Haigekassa lepingulistel erialadel on eriarsti visiiditasu nii esmasel kui ka korduval pöördumisel 5 eurot.

/Visiiditasu rakendatakse ravikindlustuse seaduse § 70 ja 72 alusel/

Erialaspetsialisti konsultatsioonile neuroloogia ja lasteneuroloogia erialale registreerimiseks on vajalik saatekiri.

Väljaspool üldjärjekorda, ravikindlustuse või nõutava saatekirja puudumisel pakume tasulist vastuvõttu.


Qvalitas osales Ülemiste City rahvusvahelisel mini-hackathon’il

Avaldatud: 07.06.2019

Ülemiste City linnaku arendajad koostöös Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainoriga on ellu kutsunud rahvusvahelise võrgustiku „Building Educational Cooperation in Smart City".

Qvalitas osales Ülemiste City rahvusvahelisel mini-hackathon’il, mille käigus lahendasid 40 Euroopa kõrgkoolide tudengit ja lektorit ettevõtete poolt etteantud väljakutseid. Fookusteemaks oli digitaliseerimise väljakutsed nutikas linnas. 

Üliõpilaste poolt esitletud ideed lähevad kindlasti lähitulevikus edasi arendamisele.

 

Üritusest lähemalt

 


Lennundusmeditsiini Keskus puhkab 8.07- 4.08.19

Avaldatud: 07.06.2019

Ootame Teid tervisekontrollidesse veel enne puhkust või kohtume uuesti alates 06.08.2019.
Palun kindlasti ette informeerida kas e-posti või telefoni teel, millal tulemas olete.


Pärnu mnt.röntgenkabinet suletud 30.05 alates 15.30-17.00 ja 31.05 8.30-9.30

Avaldatud: 29.05.2019

Hea klient!

Seoses Pärnu mnt keskuse röntgenaparaadi korralise hooldusega on kabinet suletud 30.05 alates 15.30-17.00 ja 31.05 8.30-9.30.

Vabandame ebamugavuste pärast!


Kuidas kevadel silmade tervist hoida!

Avaldatud: 17.04.2019

 

Kevade saabudes on käes rasked ajad õietolmuallergia all kannatavatel inimestel, avaldudes heinapalavikuna, ehk silmade, nina ja bronhide reaktsioonina õietolmule.

Peamised allergia põhjustajad on sarapuu-, lepa-ja kasetolm, aga ka tamme ja võilille õietolm.


Täiskasvanute vaktsineerimine leetrite vastu

Avaldatud: 15.03.2019

Qvalitase Tallinna Pärnu mnt.ja Tartu keskuses on võimalik täiskasvanutel teostada vaktsineerimist leetrite vastu. Haiguse ennetamiseks on olemas liitvaktsiin MMR, millega vaktsineerimine annab lisaks leetritele kaitse ka punetiste ja mumpsi vastu.


Qvalitas vaktsineerib puukentsefaliidi vastu ka Euroapteekides!

Avaldatud: 10.04.2019

Kaitse end ja oma lähedasi puukentsefaliidi eest. Alates 10. aprillist on Qvalitas vaktsineerimas ka Tallinna Kristiine keskuse ja Tartu Küüni Euroapteekides.
Vaktsineerida on võimalik K, R 16.00-19.00 ja L 10.00-18.00 (Küüni 10.00-16.00)


Reisimeditsiini kabinet avatud nüüd ka Tartu keskuses!

Avaldatud: 14.03.2019

Reisiplaane tehes tasub mõelda enda ja lähedaste tervise kaitsmisele!


Qvalitasega liitus sisehaiguste arst Tiia Jasjukevitš

Avaldatud: 12.03.2019

Meil on hea meel teada anda, et Qvalitase meeskonnaga on liitunud sisehaiguste arst Tiia Jasjukevitš.


08. märts 19 on Narva mnt keskuse röntgen suletud!

Avaldatud: 08.03.2019

Röntgenuuringuid teostatakse meie Pärnu mnt keskuses, Pärnu mnt 102, C Tallinn, II korrus.

 

Vabandame ebamugavuste pärast!


Narva mnt keskuses alustas vastuvõtte perearst Mikk Mirme

Avaldatud: 29.01.2019

Tallinna Narva mnt keskuses alustas vastuvõtte perearst Mikk Mirme. Ta on pikaajalise laevaarsti ja perearsti kogemusega ning võtab vastu nii lapsi (alates 1. eluaastast) kui täiskasvanuid, suheldes lisaks eesti ja vene keelele ka inglise ning soome keeles.

Registreeri aeg kiirelt ja mugavalt meie veebiregistratuuris või tel. 605 1500


Emakakaelavähi ennetamise nädal kutsub naisi üles kontrolli tulema!

Avaldatud: 23.01.2019

Igal aastal saab Eestis ligikaudu 147 naist emakakaelavähi diagnoosi. Emakakaelavähi esinemine on sagenenud nooremate naiste hulgas.

Haigestumuse risk on kõrgem 40.-50. eluaastates naistel, kuid haigestuda võivad ka nooremad.

Emakakaelavähi eelne seisund võib kesta 10 kuni 15 aastat, kuid on ka kiiresti arenevaid vorme. Õigeaegselt avastatuna on see haigus kergesti diagnoositav ja ravitav.


Gripijärgsete tüsistustega haiglas viibivate täiskasvanute arv on kasvamas! Põhjus haigena tööl käimine.

Avaldatud: 17.01.2019

Terviseameti andmetel on hakanud kasvama haiglaravi vajanute hulgas vanemaealiste ja  täiskasvanute patsientide osakaal, mille üheks põhjuseks võib pidada gripijärgsete tüsistuste tekkimist haigena tööl käimise tagajärel.

Selle hooaja A-gripiviiruse (A(H1N1)pdm09) iseärasuseks on kerged haigusnähud: palavik on madalam kui 38 kraadi, vahel esinevad ainult köha või kurguvalu. 

Selliste sümptomitega inimesed ei pöördu haiguse korral alati arsti poole ning jätkavad tööl käimist. Lõpuks arsti juurde jõudes on inimesed juba raskes seisundis, vajades hospitaliseerimist või koguni intensiivravi.


Tallinnas alustab vastuvõtte kardioloog Anu Hedman

Avaldatud: 11.01.2019

Meil on hea meel teatada, et alates 15.01 alustab meie Pärnu mnt keskuses taas vastuvõtte kardioloog Anu Hedman. Dr Anu Hedman on väga pikaaegse kogemusega kardioloog, olles töötanud üle 30 a. Ida-Tallinna Keskhaigla Südamekeskuses.

Arst võtab vastu patsiente alates 16. eluaastast ning vastuvõtul on võimalik suhelda lisaks eesti keelele ka vene, inglise, soome ja rootsi keeles.

Vastuvõtule registreerimine toimub ainult telefoni teel nr. 605 1500


Pakume tööd õele!

Avaldatud: 10.01.2019

Pakume tööd õele, kellele usaldame õendusalase tegevuse arstikeskustes ja tervisebussides.

Loe tööpakkumise kohta lähemalt ja kandideeri läbi CV keskuse


31.12 geenidoonorite vereanalüüside võtmine kuni 12.00

Avaldatud: 21.12.2018

Hea geenidoonor!

31. detsembril on võimalik Qvalitase Tallinna ja Tartu keskustes vereanalüüsi anda kuni 12.00

 


Täiuslik kink on kindlustunne, et Sinu ja Su lähedaste tervis on korras!

Avaldatud: 17.12.2018

Parim kink oma lähedastele ja iseendale on südamerahu!
Vali meie tervisepakettide hulgast just Sulle sobiv SIIT

Võimalus on soetada ka kinkekaardid.

 


Muudatused keskuste lahtiolekuaegades

Avaldatud: 05.12.2018

 

Jõhvi keskus suletud

06 - 08.03.19


22. novembril Tartu röntgenkabinet avatud 8.00-9.30

Avaldatud: 20.11.2018

Hea klient!

Anname teada, et meie Tartu keskuse röntgenkabinet on 22. novembril avatud ainult hommikupoole 8.00-9.30

 

Vabandame ebamugavuste pärast!


Tartu keskuses alustab tööd füsioterapeut Diana Talimaa

Avaldatud: 15.11.2018

Hea klient!

Meie Tartu keskuses alustab novembrist tööd rahvusvahelise kogemusega füsioterapeut Diana Talimaa.

Lisaks füsioterapeudi teenusele pakub Diana ka kinesioteipimise teenust.

Milliste probleemidega Diana vastuvõtule tulla:
☑️Seljavalud
☑️Kaela- ja peavalud
☑️Valud liigestes
☑️Ülekoormusest tingitud valud
☑️Lihaspinged
☑️Rühihäired
☑️Traumad
☑️Operatsioonijärgne taastumine (liigesliikuvuse ja lihasjõu taastamine)
☑️Spordivigastused

Visiiditasu 35.-

Registreeri mugavalt läbi meie veebiregistratuuri või tel. 731 2260


Qvalitase Tartu keskusel Haigekassa leping silmaarsti vastuvõttudele!

Avaldatud: 02.11.2018

Head kliendid!

Qvalitase Tartu keskus sõlmis lepingu Haigekassaga silmaarsti erialale ning vabu aegu on veel selleks aastaks!

Teenindame ravijärjekorra alusel Eesti Haigekassa lepingu mahus. Saatekiri ei ole vajalik.

Eriarsti vastuvõtutasu (haigekassa poolt tasutud vastuvõtu korral) 5.-

Registreeri mugavalt ja kiirelt läbi veebiregistratuuri

 


Qvalitases on võimalik jälle gripi vastu vaktsineerida!

Avaldatud: 01.11.2018

Sellel aastal kasutame gripivastaseks vaktsineerimiseks 4-komponendiga vaktsiini, mille puhul on saavutatud täiendav kaitse teise B-gripi liini vastu

Immuniseerimist gripi vastu võivad vastunäidustuste puudumisel teha kõik soovijad alates 6st elukuust.

HIND 19.50 EUR

Gripivaktsiini koostist uuendatakse igal aastal, et see vastaks WHO soovitustele.

Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta.


Muutunud on II grupi mootorsõidukijuhi tervisetõendi väljastamise kord

Avaldatud: 19.10.2018

Oluline info II grupi mootorsõidukijuhi tervisetõendi taotlejale

Tulles visiidile on vajalik, et tõendit väljastaval arstil on ligipääs kliendile mitte varem kui aasta tagasi teostatud järgmiste uuringute vastustele:

 • kliinilise vere analüüs
 • optometristi visiit
 • EKG
 • Üle 40 aastastel koormustest.

Vastused peavad olema kättesaadavad Digiloos või paberkandjal isikul kaasas.

Tõendit väljastavale arstile jääb õigus soovida lisauuringuid ja tõendit mitte väljastada kui patsiendi terviseseisund ei vasta nõuetele. Lisauuringuid on võimalik teostada Qvalitases kohapeal. Uuringute hind lisandub tervisetõendi maksumusele.


Geenidoonoriks nüüd mugavalt ka Qvalitase keskustes!

Avaldatud: 12.10.2018

Meil on hea meel teatada, et alates 15.oktoobrist on võimalik mugavalt geenidoonoriks saada ka Qvalitase keskustes.

Geenivaramuga liituda saab veel aasta lõpuni või kuni 100 000 proovi täitumiseni.

Liitumine on lihtne ja inimestele tasuta. Uutele geenidoonoritele tehakse geenikaart, mille alusel saab edaspidi hinnata personaalseid haigusriske ja ravimite sobivust. Lähiaastatel on kavas integreerida geeniandmed tavameditsiini osaks.

Oma nõusoleku projektis osalemiseks saab anda digitaalselt veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee, vajadusel ka kohapeal paberkandjal.

Qvalitase arstikeskustes on võimalik loovutada geeniproovi järgnevatel aegadel:

 • Pärnu mnt 102c Tallinnas, esmaspäevast neljapäevani 08:00  kuni 18:00, reedeti 08:00 kuni 14:00.
 • Narva mnt 7 Tallinnas, esmaspäevast neljapäevani 08:00 kuni 18:00, reedeti 08:00 kuni 14:00.
 • Lõõtsa 5/Sepapaja 4 Tallinnas, esmaspäevast neljapäevani 08:00 kuni 16:00, reedeti kell 08:00 kuni 14:00
 • Riia 2 Tartus, esmaspäevast neljapäevani kell 08:00 kuni 16:30, reedeti kell 08:00 kuni 14:00.
 • Suur-Sepa 14, Pärnus, esmaspäevast neljapäevani kell 08:00 kuni 16:00, reedeti kell 08:00 kuni 13:00
 • Jaama 32 Jõhvis, esmaspäevast neljapäevani kell 08:00 kuni 16:00, reedeti kell 08:00 kuni 13:00.

Eelnev registreerimine vajalik Jõhvis (telefon 337 0817) ja Pärnus (telefon 447 5244).

Mida proovidega tehakse?

Geenidoonoriks saamisel võetakse 6 ml veeniverd. Vereproovid transporditakse geenivaramu laborisse Tartus, kus uutele geenidoonoritele tehakse andmete genotüpiseerimise analüüs - teisisõnu saavad nad endale personaalsed geenikaardid. Genotüpiseerimine tähendab geenianalüüsi teostamist kogu inimese genoomi ehk DNA lõikes – määratakse 640 tuhat üksikut nukleotiidi (A, T, C, G), mis on kõige sagedamini eri inimestel erinevad. Geenikaardi alusel saab hinnata personaalseid pärilikke haigusriske ja ravimite sobivust.

Liitu geenidoonoritega ning anna hindamatu panus enda ja meie rahva tervisesse!


Jõhvi ja Pärnu keskustes ei teostata vaktsineerimisi ja protseduure valitud kuupäevadel!

Avaldatud: 10.10.2018

Qvalitase Pärnu ja Jõhvi keskustes ei teostata vaktsineerimisi ja protseduure allolevatel kuupäevadel:

Jaama 32 Jõhvis,

22 – 26.10

29 – 30.10

01 – 02.11

26 – 30.11

17 – 21.12

 

Suur-Sepa 14, Pärnus

22 – 25.10

05 – 09.11

03 – 04.12

 

Vabandame ebamugavuste pärast!


Qvalitase Tallinna keskustel on ühine kõnekeskuse number +372 605 1500

Avaldatud: 30.08.2018

Head kliendid!

Alates 30.08.18 on meie Tallinna keskustel ühine kõnekeskus ning meie registratuurid on kättesaadavad numbril +372 605 1500.


Narva mnt keskusesse on sissepääs ajutiselt muutunud 27.08-15.09

Avaldatud: 27.08.2018

Head kliendid!

Seoses Narva mnt 7, I trepikoja remonttöödega on I trepikoda suletud. Sissepääs toimub II trepikoja kaudu. Pääs I trepikotta liftiga üles 5 korrusele läbi koridori.

Vabandame ebamugavuste pärast!


Suur-Sepa tn. Pärnus parkimine ajutiselt keelatud!

Avaldatud: 14.08.2018

Seoses teetöödega ei ole võimalik ajutiselt parkida Suur-Sepa tn. Pärnus.

Tasuta parkimine on Väike-Kuke tänaval ning bussiga tulles on peatus meie keskuse kõrval Karja peatuses.

Võimalusel tulla ilma autota.

Vabandame ebameeldivuste pärast.

 


UEFA Superkarika finaal toob liikluskorralduse ajutise muudatuse Pärnu mnt. keskuses!

Avaldatud: 13.08.2018

Head kliendid, kes külastavad lähipäevadel meie Pärnu mnt keskust, seoses UEFA Superkarika finaaliga on parkimine, peatumine ja/või sissesõit erinevatel aegadel osaliselt keelatud Asula, Marta, Kauba, Magdaleena ja Tehnika tänavatel ja Asula põigus. Palume varuda aega ja võimalusel tulla ilma autota.

Vabandame ebameeldivuste pärast!

Loe lähemalt SIIT


Erakordselt kuumade ilmadega varitseb kuumarabanduse oht!

Avaldatud: 27.07.2018

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe.

Kuumus võib kurnav olla ka täiesti tervele inimesele, eriti juhul, kui kuuma käes on vaja teha füüsiliselt pingutavat tööd. Kõrge temperatuur, niiskus ning tugev päikesekiirgus võivad põhjustada vedeliku ja soolade kaotust, ülekuumenemist, psüühika- ja vereringehäireid, infarktiohtu ning päikesepõletusi.

Organismi vedelikukaotuse vältimiseks tuleb vedelikku tarbida tavapärasest rohkem, janu kustutamiseks on soovitatav juua gaasita mineraalvett.  Kuuma ilmaga ei ole soovitatav tarbida organismist vedelikku välja viivat kohvi või alkoholi.  Päikese käes viibides tuleks kasutada nii UVA- kui UVB-kiirguse eest kaitsvaid päikesekaitsetooteid, samuti saab end päikese eest kaitsta heledaid avaraid riideid, peakatteid ja päikeseprille kandes.

Eesti tingimustes peetakse äärmuslikuks kuumuseks olukorda, kui õhutemperatuur kerkib üle 25 kraadi.

Millal on tegu kuumarabandusega?

 Tõenäoliselt on tegu kuumarabandusega, kui keha temperatuur kiiresti tõuseb, higistamine peatub ning organism ei suuda ise maha jahtuda. Kui esmaabi ei osutata piisavalt kiiresti, võib kuumarabandus põhjustada püsiva puude  või halvemal juhul koguni surma.

Kuumarabanduse sümptomiteks võivad olla: 

 • Kõrge kehatemperatuur (üle 39° C)
 • Punane, kuum ja kuiv nahk (higistamine on peatunud)
 • Pulsisageduse kiirenemine
 • Tuikav peavalu
 • Peapööritus
 • Iiveldus
 • Meeltesegadus
 • Teadvusetus

Kuumarabanduse sümptomite ilmnemisel tuleb viivitamatult kutsuda kiirabi, abi saabumiseni tuleks kuumarabanduse ohvrit aidata järgmiste võtetega:

 • Toimeta kuumarabanduse ohver jahedasse varjulisse paika;
 • Jahuta kannatanu kiiresti, kasutades ükskõik milliseid käepäraseid vahendeid.  Näiteks paiguta inimene jaheda dušši alla, pritsi aiavoolikust jahedat vett või niisuta teda jahedasse vette kastetud käsna või märgade jahedate rättide või paberiga, võimalusele lehvita talle jahedamat õhku;
 • Mõõda aegajalt kuumarabanduse ohvri kehatemperatuuri ja jätka tema jahutamist kuni kehatemperatuur langeb vähemalt alla 39° C.

Allikas: Terviseamet


Kuidas muuta puhkepaus tööl kasulikuks?

Avaldatud: 27.07.2018

Milliseid harjutusi tuleks teha, et ennetada tööl pidevast istumisest või seismisest tekkivaid lihaspingeid?  Tööinspektsiooni videotes näitavad tuntud näitlejad, kuidas võtta puhkepausist maksimum! Videod on vaadatavad SIIN 


Qvalitase Pärnu keskus kolib uutesse ruumidesse!

Avaldatud: 19.07.2018

Head kliendid!

 

Alates 01. augustist 2018 asub Qvalitase Pärnu keskus uuel aadressil, Suur-Sepa 14, Pärnu Perearstikeskuse ruumides, II korrusel.  

Uues keskuses on meie klientidel võimalik kiirelt ja mugavalt teostada radioloogilisi uuringuid nagu röntgen ning ultraheli, läbida koormustesti ning teha laborianalüüse.

Meie Pärnu keskusega saab endiselt ühendust kontaktidel tel. +372 447 5244 ja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Lugupidamisega

Qvalitas Arstikeskus


Kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring NIPTIFY nüüd ka Qvalitases

Avaldatud: 03.12.2018

Qvalitases on lapseootel naisele kättesaadav kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring - Eesti teadlaste loodud NIPT (non-invasive prenatal testing) testi nimega NIPTIFY.


12 nõuannet, kuidas suvel tervist hoida!

Avaldatud: 28.06.2018

 1. Märka puuki ja vaktsineeri

Looduses liikudes kanna heledaid riideid, et puuki paremini märgata. Veendu, et oled puukentsefaliidi vastu vaktsineeritud. Kui mitte, pöördu oma perearsti poole või vaktsineerimiskabinetti. Kui siiski avastad nahalt puugi, eemalda see võimalikult kiiresti. Puhasta hammustuskoht desinfitseeriva vahendiga.

 1. Hoia toit puhta ja jahedana

Kasuta ainult värsket toitu ja puhast vett ning eralda valmistatud toit toorest. Kala ja liha küpseta põhjalikult,  puu- ja köögiviljad pese jooksva veega üle korralikult üle. Ära hoia valmistatud toitu toatemperatuuril kauem kui 2 tundi.

 1. Sääsetõrjevahendeid kasutades ära liialda

Eestis tohib müüa ainult terviseameti heakskiidetud ja registreeritud sääse- ja puugitõrjevahendeid, mille dietüül-meta-toluamiidi DEETi sisaldus ei ületa 50%. Sellegipoolest tuleks sääsetõrjevahendeid mõistlikult kasutada, sest kokkupuude neurotoksilist dietüültoluamiidi ehk DEETi sisaldava tootega võib põhjustada tervisehädasid. Sääsehammustuste vältimiseks on soovitatav kanda pikkade varrukate ja säärtega rõivaid. Loe lisa: http://terviseamet.ee/info/uudised/u/artikkel/saasetorjevahendiga-liialdamine-voib-kahjustada-tervist.html

 1. Joo poole vähem ja ära luba purjus sõpra ujuma

Vähem on parem, sest nii jaksad rohkem liikuda ja vähendad terviseriske.  Julge olla omanäoline ja esita sõpradelegi väljakutse – kas nad üldse oskavad kainelt lõbutseda? Tegelikult võivad alkoholita peod tavapärastest olengutest palju lõbusamatekski kujuneda. Pidu on täpselt nii äge, kui ägedaks see ise teha! Loe lisa: http://alkoinfo.ee/et/kuidas-vahendada/kuidas-juua-vahem/kuidas-teha-vahema-alkoga-pidu/

 1. Veendu suplusvee puhtuses

Veekogu sobivuses on põhjust kahelda näiteks siis, kui vees on näha mistahes materjalist hõljuvaid esemeid, nähtav õlikile, vesi on läbipaistmatu, ebatavalist värvi, ebatavalise lõhnaga või kui veekogu lähedal asub võimalik reostusallikas nagu kanalisatsiooni väljalasketoru või sadam. Lahtiste haavade olemasolul tuleks suplemist igal juhul vältida.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda terviseameti kodulehel.

 1. Hoia mürgised ja ohtlikud asjad laste käeulatusest eemal

Süütevedelikud peavad olema kõrgemal laste käeulatusest. Roomavate ja käputavate laste liikumisperimeetrist võiksid olla eemaldatud murust ka sigaretikonid, sipelgatõrjevahendid ja muu ohtlik. Vanavanemad, kes suvel lapselapsi hoiavad, peaksid ravimid ja kemikaalid panema lukustatavasse kappi – igal aastal saab terviseameti mürgistusteabekeskus kümneid teateid lohakile jäetud ravimite põhjustatud mürgistustest.

Mürgistuskahtluse tekkimisel tuleks helistada terviseameti mürgisteabekeskuse infoliinile 16662.

 1. Päevita mõõdukalt

Päikesekiirguse üledoosiga kaasnevad päikesepõletus, kortsud ning nahavähi ja silmahaiguste tekke oht. Organismi jõuvarude taastamiseks, eelkõige D-vitamiini vajaliku koguse sünteesimiseks, piisab lühiajalistest päikesevannidest. Kui ees seisab tõesti pikem päikese käes viibimine, on soovitav kasutada päevitustooteid, mis sisaldavad kaitse- ehk päikesefaktorit ehk UV-filtrit. Kindlasti vajavad päikesekreemi lapsed, sest lapseeas saadud päikesepõletused võivad hiljem soodustada nahavähi teket.

Toote valimisel tuleb valida vanusele sobiv toode ning arvestada kreemi kaitsefaktorit (SPF). Kui kõigest hoolimata on tekkinud päikesepõletus, tuleks nahale anda esmaabi.

 1. Ära puutu võõraid taimi

Eestis kasvab kaks invasiivset ja inimesele ohtlikku agressiivset karuputke võõrliiki: hiid- ja Sosnovski karuputk, mis on Eesti pärismaistest suurekasvulistest sarikaliikidest (rahvanimetus putked) selgelt suurekasvulised.  Karuputke mahl sisaldab psoraleene, mis ärritab nahka ja limaskesti.  Peale karuputkega kokkupuutumist tuleb nahka pesta jaheda veega ning vältida tugevat hõõrumist. Psoraleeniga toiminud kokkupuute korral  saab vältida sümptomite vallandumist, kaitstes nahka  ultraviolettkiirguse ehk päikesevalguse eest vähemalt 48 tunni vältel. Mürgistuskahtluse tekkimisel tuleks helistada terviseameti mürgisteabekeskuse infoliinile 16662. Loe lisa:  http://terviseamet.ee/info/uudised/u/artikkel/karuputke-murgi-moju-aitab-leevendada-paikesevalgusest-hoidumine.html

 1. Hoidu rästiku eest

Ole metsas tähelepanelik, kanna jalas kummikuid ja veendu, et telefoniaku on laetud ja omab piirkonnas võrku. Kõige ohtlikumad rästikuhammustused on pea- ja kaelapiirkonnas, mis on saadud järvedes ujudes. 

Rästiku hammustuse puhul taga rästikult hammustada saanud jäseme  liikumatus, haava puhtus ning mine kindlasti EMOsse kontrolli, vajadusel helista 112 või mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662.

 1. Ära söö tundmatuid taimi, seeni ja marju

Looduses liikudes kättesattunud taimede ja marjade söömisest tingitud mürgistusi põhjustavad nii piibelehed, tulikalised, ussilaka marjad kui seened. Tõsisemate mürgistuste allikaks võivad muutuda ka kauni välimuse pärast koduaias kasvatatavad taimed: kuldvihm, sõrmkübarad ja käokingad. Tundmatud seened tasub jätta metsa, valgeid seeni saavad korjata vaid seenetundjad – näiteks valge kärbseseen kasvab sageli segamini kitsemamplitega ning kogemata võib korjata hea söögiseene pähe surmavalt mürgise valge kärbseseene.

Mürgistuskahtluse tekkimisel võib helistada terviseameti mürgisteabekeskuse infoliinile 16662.

 1. Armasta turvaliselt

Kondoom on kõige kindlam ja soodsam viis HIVi ja teiste seksuaalsel teel levivate nakkuste vältimiseks. Loe lisa: https://miljonpohjust.hiv.ee/

 1. Enne reisi vaktsineeri

Vähemalt neli nädalat enne välisriiki reisimist uuri terviseameti kodulehelt sihtriigi vaktsineerimissoovitusi ja  veendu, et sina ja su laps on nõuetekohaselt vaktsineeritud. Reisil olles söö ja joo ohutut toitu ning jooke, ära kasuta jääkuubikuid. Pese sageli käsi ning kasuta desinfitseerivaid vahendeid, vajadusel kasuta ka sääsetõrjevahendeid.

Autorid: Terviseamet ja Sotsiaalministeerium


Algab kampaania, et tõsta teadlikkust töökeskkonnas olevate ohtlike ainete osas

Avaldatud: 25.04.2018

Eesti inimesed ei oska märgata ohtlikke aineid töökeskkonnas!

Algas Euroopa Tööohutuse ja Tervishoiu Agentuuri juhtimisel kaheaastane teavitus-ja koostööprojekt pööramaks tähelepanu ohtlikele ainetele töökeskkonnas. Eestis on erilise tähelepanu all kantserogeenid, mis põhjustavad enamiku surmaga lõppevatest kutsehaigustest Euroopa Liidust.

Tööinspektsioon peadirektori Maret Maripuu sõnul on ohtlikke aineid töökeskkonnas rohkem, kui me märgatagi oskame. „Ohtlikke aineid leidub pea kõigil töökohtadel, tolmust, puhastusvahenditest asbesti ja diislisaasteni välja,“ ütles ta.

Loe ja kuula ohtudest lähemalt!

 

 

Allikas: err.ee; ti.ee


05.aprillil toimus koostöös Qvalitasega Eesti Töötervishoiuarstide Seltsi üldkoosolek!

Avaldatud: 06.04.2018

05.aprillil toimus koostöös Qvalitasega Eesti Töötervishoiuarstide Seltsi üldkoosolek.

Arutati nii Eesti töötervishoiu hetkeolukorrast kui tuleviku suunadest ning täiendati ennast paljudel erinevatel teemadel.

Päevakorral olid Plii biomonitooring, kandlus ning ravi; raskemetallide detoksikatsioon; KOK’i digitaalne skriining ning uneapnoe.

Fotograaf Raigo Pajula aitas Seltsi liikmed kenasti ühele pildile mahutada ning päev lõppes huvitava ringkäiguga Hea Une Keskuses.

Täname kõiki osalejaid ja esinejaid!


Aprill on südamekuu! Millal Sina oma südant kontrollisid?

Avaldatud: 03.04.2018

Aprillis tähistatakse Eestis südamekuud, et pöörata tähelepanu südamehaiguste riskifaktoritele ja nende vältimisele.

Kõige parem viis ennetada südamehaigusi on LIIKUMINE, mis:

- vähendab lisaks südamehaigustele ka diabeedi, kõrgvererõhu, vähi ja varajase surma riski
- langetab kolesterooli ja kehakaalu
- vabastab stressist ja depressioonist
- annab energiat ja parandab und

 

Tule kontrolli oma südant perearsti või üldarsti juures!

Põhjalikku ülevaadet oma tervisest pakub Terviseaudit

 


Seoses ülestõusmispühadega oleme 30. märtsil suletud. Häid pühi!

Avaldatud: 29.03.2018


Tartu keskuses tasuta Haigekassa ajad aprilli kuusse!

Avaldatud: 19.03.2018

Qvalitase Tartu keskuses on tasuta Haigekassa ajad silmaarstile, neuroloogile ja günekoloogile juba aprilli kuus! Lisaks röntgen-ja ultraheliuuringud perearsti saatekirjaga. Registreeri mugavalt meie veebiregistratuuris või Tel 731 2260

 

Qvalitas Arstikeskus AS Tartu keskusel on Eesti Haigekassaga ravi rahastamise leping järgmistel erialadel:  günekoloogia, neuroloogia (k.a. lasteneuroloogia) psühhiaatria ja oftalmoloogia. Teenindame ravijärjekorra alusel Eesti Haigekassa lepingu mahus. Erialaspetsialisti konsultatsioonile neuroloogia ja lasteneuroloogia erialale registreerimiseks on vajalik saatekiri. Väljaspool üldjärjekorda, ravikindlustuse või nõutava saatekirja puudumisel pakume tasulist vastuvõttu.

Eriarsti vastuvõtutasu (haigekassa poolt tasutud vastuvõtu korral) 5.-

Visiiditasu ei võeta: alla 2- e aastastelt lastelt; rasedatelt; vältimatut arstiabi vajavad patsiendid;kui kindlustatu suunatakse sellesama asutuse tervishoiutöötaja poolt sama asutuse  eriarsti juurde; kui kindlustatu suunatakse  teise raviasutuse sama eriala arsti poolt.


Reedel, 12 jaanuaril on kõik Qvalitase keskused suletud!

Avaldatud: 10.01.2018

Hea klient!

Seoses Qvalitase kollektiivi koolituspäevaga on kõik meie keskused 12.01 suletud.

Vabandame ebamugavuste pärast!


Qvalitase jõulutervitus!

Avaldatud: 22.12.2017

Qvalitas Arstikeskus soovib selle aasta jõulukingituse teha Sihtasutusele Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu".

Omapoolse panuse lisasid meie tublid töötajad, soovides aidata ning kinkida lootust, võimalust ja rõõmu!

Soovime teile rahulikke pühi oma lähedaste seltsis, rõõmsat aastavahetust ning tugevat tervist järgmiseks aastaks!

 


Qvalitas Arstikeskuse lahtiolekuajad jõulude ja aastavahetuse ajal!

Avaldatud: 19.12.2017

Hea klient!

Jõulude ja aastavahetuse ajal palume arvestada muudatustega meie keskuste lahtiolekuaegades:

Pärnu mnt 102c, Tallinn

25-26.12.17 suletud

01.01.18 suletud

Ülemiste keskus

25.12.17-02.01.18 suletud

Narva mnt 7, Tallinn

25-26.12.17 suletud

29.12.17 suletud

01.01.18 suletud

Riia 2, Tartu

25-26.12.17 suletud

01.01.18 suletud

Ranna pst 1, Pärnu

25-26.12.17 suletud

29.12.17 suletud

01.01.18 suletud

Jaama 32, Jõhvi

25-26.12.17 suletud

01.01.18 suletud

 

Soovime Teile rahulikke pühi!


Täiuslik kink on kindlustunne, et Sinu ja Su lähedaste tervis on korras!

Avaldatud: 19.12.2017

Terviseaudit ja Tervisesportlase pakett pakuvad Sinu elustiili arvestades põhjalikku tervisekontrolli ning soovitusi tervislikuks toitumiseks ja liikumiseks. Võimalus soetada ka kinkekaardid!


Eriarstide Haigekassa vastuvõtud Tartu keskuses!

Avaldatud: 05.12.2017

Qvalitase Tartu keskusel on Eesti Haigekassaga leping ja meie günekoloogid, neuroloogid (k.a lasteneuroloog), psühhiaatrid ning silmaarstid ootavaid Teid vastuvõtule veel selle aasta sees. Neuroloogile registreerimiseks on vajalik saatekiri.
Visiiditasu haigekassa poolt tasutud vastuvõtu korral 5.-
Registreeri kiirelt meie veebiregistratuuris!


Pideva köhimise põhjus võib olla tõsine kopsuhaigus!

Avaldatud: 15.11.2017

Täna on ülemaailmse kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) päev ning päeva eesmärgiks on juhtida tähelepanu haiguse laiale levikule kogu maailmas ning ühtlasi kutsutakse üles inimesi oma tervist jälgima ja tubakatarvitamisest loobuma.

KOK on haigus, mis on kõige enam levinud keskealiste meeste ja linnaelanike seas ning haiguse levimus suureneb koos eaga. Euroopa riikides on KOK hinnanguliselt levinud 5% täiskasvanud elanikkonna seas. Ka Eestis põevad haigust kümned tuhanded inimesed, kuid oma haigusest on teadlikud vähesed.

KOK on haigus, mille korral sisse- ja väljahingamine on raskendatud ning haige kopsumaht väheneb järk-järgult. Haiguse peamised sümptomid on pidev köha, hingeldus, rögaeritus, hommikused peavalud ja päevane unisus. Tihti kaasneb haigusega ka kehakaalu langus ning isutus, harvemini valu rindkeres ja veriköha.

„Peamiselt on KOK-i puhul tegemist suitsetajate haigusega, ligi 80% haigestunutest on suitsetajad. Kuid põhjuseks võivad olla ka ebasoodsad töötingimused. Näiteks pidev töötamine külmas õhus, kaevanduses ning keevitamisel tekkivad aurud, mida omale sisse hingatakse. Samuti on probleemiks pidevas tõmbetuules töötamine,“ rääkis Qvalitas Arstikeskuse pulmonoloog-sisearst dr Elga Mesimaa.

KOK-i puhul on väga oluline aegsasti arsti poole pöörduda, sest ägenemise korral on juba vaja antibakteriaalset ravi ja raskemate puhkudel ka hormoonravi. „Haiguse progresseerumisel tõuseb vererõhk kopsuringes ja koormus paremale südamepoolele suureneb, mistõttu haiged vajavad lisaks ka südameravimeid. Mida varem haigus avastada, seda tõhusam ja kiirem on ravi,“ lisas Mesimaa.

KOK-i saab diagnoosida lisaks kopsuarstile ka perearst inimese küsitlemise, füüsilise läbivaatuse ja kopsufunktsiooni testide põhjal.


Tänase Maailma diabeedipäeva fookus on naistel!

Avaldatud: 14.11.2017

2017 Maailma diabeedipäeva teemaks on "Naised ja diabeet". 

- Maailmas on üle 199 miljoni diabeetikust naise. Lähema paarikümne aasta jooksul see arv kasvab kolmandiku võrra.

- 2. tüüpi diabeeti põdeval naisel on 10 korda suurem tõenäosus haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse kui mittediabeetikul.

- 1. tüüpi diabeeti põdeval naisel on kõrgenenud varase raseduse katkemise risk või risk lapse väärarenguks.

- Iga seitsmes sünnitus on seotud gestatsioonidiabeediga.

 Tule diabeedinõustamisele!

Loe diabeedipäevast lähemalt 


Pärnus vaktsineerimine ette registreerimisega!

Avaldatud: 25.10.2017

Hea Klient!

Lepingupartnerite töötajate planeeritud vaktsineerimiste puhul palume vaktsineerimise aeg eelnevalt meie Pärnu registratuuriga kokku leppida.

Registratuuri kontakt: tel +372 447 5244 ja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Laste esmakordsel vaktsineerimisel gripi vastu vajalik süstida 2 doosi!

Avaldatud: 17.10.2017

Alla 9 aastaste laste esmakordsel gripi vastu vaktsineerimisel on vajalik süstida lapsele 2 doosi 4 nädalase intervalliga.

Palume arvestada, et tasumine on eraldi mõlema vaktsiinidoosi eest.

Vaxigriptetra 19€


Toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli võtab alates oktoobrist vastu Qvalitase Pärnu mnt keskuses.

Avaldatud: 03.10.2017

Meie toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli võtab alates oktoobrist vastu Qvalitase Pärnu mnt keskuses. Kui Sul või Sinu lähedasel on probleeme kaaluga või tervisemure (nt.diabeet, laktoositalumatus, südame-ja veresoonkonna haigused, neeruhaigused, podagra vm), siis Maarja toetab Sinu ravi, analüüsib toitumist ja koostab personaalse menüü vastavalt Sinu terviseseisundile.

Loe lähemalt toitumis-ja diabeedinõustamisest ning registreeri vastuvõtule SIIN


Oktoobrist võtab meie Tartu uues keskuses vastu massöör Tatjana Keäri

Avaldatud: 29.09.2017

Alates oktoobrist võtab meie uues Tartu keskuses vastu massöör Tatjana Keäri.

Loe massaazi kohta lähemalt SIIT ja broneeri aeg tel. 731 2260

 


Avasime Tartus oma uue ja moodsa keskuse Kvartalis, kus pakuvad teenust eriarstid ja töötervishoiuarstid.

Avaldatud: 29.09.2017

Aasta alguses liitusid Medicumi Tartu kliiniku eriarstid ja Qvalitas Arstikeskuse töötervishouarstid ning alates septembrist tegutsetakse ühiselt Qvalitase uues keskuses Kvartalis

Qvalitase juhi Tõnu Velti sõnul on meile esmatähtis kvaliteet ja hea kättesaadavus. „Kui varasemalt pakkus Qvalitas Tartus vaid töötervishoiu teenust, siis nüüd on Tartu keskus juba viies keskus, kus me pakume tervishoiu täisteenust. Meie jaoks on väga oluline oma valdkonna arendamine ja laiendamine ning vastavatud Tartu keskus kindlasti toetab seda. Koos professionaalsete eriarstidega suudame oma klientidele pakkuda heal tasemel arstiabi täisteenust ning seda mugavalt Tartu kesklinnas,“ ütles Velt.

Kvartali kaubanduskeskuse kolmandal korrusel asuvas kaasaegses arstikeskuses tegutsevad töötervishoiu- , silma- ja nahaarstid, psühhiaatrid,  günekoloog, ämmaemand, neuroloog, kardioloog, kirurg, radioloog ja füsioterapeut jt. Kuna Qvalitase Tartu keskusel on leping Eesti Haigekassaga, siis teatud erialade puhul on saada ka haigekassa poolt hüvitatud visiite.

Arstikeskuses tehakse kohapeal tervisekontrolle, mille läbimisega väljastatakse vajalik tervisetõend näiteks autojuhilubade ning relvaloa saamiseks, tööle ja õppima asumiseks või töö jätkamiseks.

Uues keskuses on võimalik teostada ka erinevaid uuringuid nagu röntgen, ultraheli, koormustest, neid teenuseid pakutakse ka Tartu perearstidele ning avatud on prillipood.

Qvalitase Tartu keskus asub aadressil Riia 2, Kvartali keskuse kolmandal korrusel.


Perearst dr. Piret Innos alustab vastuvõtuga meie Narva mnt keskuses

Avaldatud: 20.09.2017

Hea klient!

Meil on hea meel teatada, et alates 21.09.17 võtab perearst dr.Piret Innos vastu meie Tallinna Narva mnt. keskuses. Dr. Innos ravib patsiente imikueast vanuriteni, teostab vajalikud uuringud ning analüüsid, väljastab tervisetõendeid ning vajadusel suunab edasi eriarstile. dr Innos räägib vene, inglise ja soome keelt. Visiiditasu 42.-

Registreeri vastuvõtule kiirelt läbi meie veebiregistratuuri. 


Kuidas mõjutab meie tervist öötöö ning mida tervisemurede ennetamiseks ette võtta!

Avaldatud: 15.08.2017

Öösel töötamine võib põhjustada une- ja ainevahetushäireid, pikema aja jooksul aga diabeeti ning südamerütmihäireid. Tervisemured on siiski ennetatavad.

Esimesed terviserikked, millega öösel töötajad tohtri juurde jõuavad, on ainevahetus- ja unehäired. «Inimesed söövad kas liiga palju või liiga vähe,» ütles Qvalitase arstikeskuse peaarst Toomas Põld. Ta rääkis, et ainevahetushäired on seotud unega, sest öösel toodab keha teatud seedeensüüme ja veresuhkrut alandavat insuliini. «Kui inimene ei maga, on see häiritud ja võib tekkida teist tüüpi diabeet,» lisas arst.

Probleemid võivad tekkida keskeas

Arst selgitas, et kahekümnendates eluaastates kohaneb organism öösel töötamisega üsna hästi ning tõsisemad tervisehädad võivad tekkida pärast neljakümnendat eluaastat. «Organism väsib ja tervisehäiretes ei saa süüdistada ainult öösel töötamist,» nentis Põld ja lisas, et siis muutub ainevahetus aeglasemaks.

Tema sõnul võivad keskeas kergemini tekkida kõrgvererõhutõbi, diabeet või südame rütmihäired. «Öösel töötajatel võivad hädad tekkida lihtsalt varem kui päeval töötajatel, eriti juhul, kui öötöö on stressirohke nagu politseil ja arstidel,» selgitas Põld.

Väljapuhkamine ja õige toitumine hoiavad jõudu

Doktori väitel peaksid öösel töötajad kogu vajaliku energia saama toidust. Üle- ja alasöömist saab tema kinnitusel kontrolli all hoida, säilitades piisavat veresuhkru taset. «Süüa tuleb sagedasti ja väikeste portsudena,» lausus Põld. «Kui inimene sööb palju korraga, siis on seedesüsteem ülekoormatud ja vajalikke aineid on raske omastada,» ütles ta.

Põld soovitab öötöötajatel lasta dieedi- või toitumisnõustajal välja töötada toitumiskava, lähtuvalt sellest, missugune on töögraafik.

Unehäirete raviks võib kasutada melatoniini ning magama jäämist hõlbustavaid teesid või palderjani. «Tähtis ei ole, et inimene elaks ööpäevarütmis, vaid see, et ta iga kord peale tööd välja puhkaks,» rääkis arst.

Kohv ja energiajook tuleks asendada

Kofeiini sisaldavatele ergutavatele jookidele tuleks Põllu väitel kindlasti asendus leida. «Need annavad energiat lühikeseks ajaks ning kurnavad organismi ega lase magama jääda,» märkis arst. Ta rääkis, et energiat toodavad meie rakkudes olevad mitokondrid ja energiajook meelitab sealt kogu energia korraga välja. Kohv sisaldab doktori sõnul aga lihasvärinaid põhjustavaid lisaained.

Pigem võiks Põllu hinnangul harva kasutada apteegis müüdavaid kofeiinitablette. «Üks tablett annab organismile rakutasandil energiat regulaarselt 5–6 tunni jooksul,» rääkis ta.

Põld seletas, et öösel töötajal võib olla probleeme uinumisega, sest hämaral ajal toodab aju melatoniini, mis suigutab magama, ning valges hakkab aju tootma serotoniini, mis hoiab inimest ärkvel.

Uue rütmiga harjumine võtab kaks kuud

Põllu sõnul hõlbustab uinumist väike füüsiline treening pärast tööd, sest see ergutab adrenaliini tootmist. Füüsiliselt raske töö puhul (nt ettekandjad või baarmenid), peaks töö olema tema arvates jaotatud lühikesteks vahetusteks või sisaldama pikki puhkepause.

Arsti sõnul on öötöö sobivus suuresti individuaalne. «Osale selline töö sobib ja ei probleeme ei teki,» ütles ta. Öötöö tegijad peavad tema sõnul iga kahe aasta tagant käima tervisekontrollis. Öisest tööst päevase tööga harjumiseks kulub arsti sõnul organismil umbes kaks kuud.


Puhkeaja planeerimisest ja tööstressist rääkis Huvitaja saates dr. Toomas Põld

Avaldatud: 03.05.2017

Tööstressist ja puhkeaja planeerimisest rääkis Vikerraadios Huvitaja saates meie peaarst Toomas Põld.

Kuula lähemal SIIT

 


Ülemaailmse töötervishoiupäeva puhul pöörame rõhku töötaja vaimsele tervisele ja tööstressi ennetamisele

Avaldatud: 28.04.2017

28. aprillil tähistatakse ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva, mille eesmärk on tööõnnetuste ja kutsehaiguste ennetamine kogu maailmas. Sellel aastal pööratakse eriliselt rõhku töötajate vaimsele tervisele ja tööstressi ennetamisele.

Peamised töötervishoiuga seotud terviseprobleemid on jätkuvalt kutsehaigused, aga kiiresti kasvav trend on vaimse tervisega seotud probleemid, sest üha rohkemaid inimesi kimbutab tööstress ja läbipõlemine. „Tööstressi ja läbipõlemist on tõesti rohkem näha ning inimesed oskavad ka ise probleemi rohkem märgata. Aga siinkohal ma tahaksin kindlasti välja tuua, et läbipõlemist ei tohiks samastada depressiooni või stressiga, kuigi see kätkeb mõlemale seisundile omaseid tunnuseid. Läbipõlemise põhjusi tuleks otsida eelkõige töökeskkonnast, kuna see on enamasti pikaajalise tööstressi tulemus, mis kujuneb ebaõnnestunud katsetest tulla toime erinevate negatiivsete stressoritega,“ sõnas Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld.

Kuigi hetkel pole olukord töötervishoiu valdkonnas ja sellesse panustamises ideaalne, on Põllu sõnul viimastel aastatel toimunud märgatav progress paremuse poole - teadlikkus on kasvanud ja tööandjad on aru saanud, et meie elanikkond vananeb ning töötajate hoidmiseks tuleb nende tervisesse rohkem panustada. „Eestis on väga palju ettevõtteid, kes töötervishoidu tõsiselt panustavad ja ma julgen öelda, et meie kliendid teevad oma töötajate heaks kindlasti rohkem, kui seadus nõuab ning töötervishoidu ei investeerita pelgalt paberi pärast,“ sõnas Põld.

Peamiselt avastatakse töötervishoiu kontrollides arvukalt südame- ja veresoonkonnahaiguste riskifaktoreid:  kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase veres, ülekaalulisus, vähene füüsiline aktiivsus ja psühholoogilised tegurid. Kuid töötervishoiu kontrollis on avastatud ka väga tõsiseid terviseprobleeme nagu näiteks lahtist tuberkuloosi, diabeeti, infarkti ja kasvajaid. „Kõige levinumad tööga seotud probleemid on hetkel aga luu ja- lihaskonna kaebused ning probleemid on järjest noorematel inimestel. Kui selle probleemiga kohe ei tegeleta, siis on meil 20 aasta päras terve põlvkond kroonilisi haigeid,“ lisas Põld.

Tööd tuleks teha veel ka parema koostöö nimel - kõik töötervishoiu arstid peaksid oma informatsiooni samuti digilukku panema, et perearst dünaamikat jälgida saaks. Seda täna paljud teenuseosutajad ei tee ja siin peaks riik järelevalve abil kindlasti muutuste kiirendamisele kaasa aitama. Samuti tuleks rõhku pöörata sellele, et töötervishoiu arsti ja töökeskkonnale tehtud riskianalüüsi poolt välja toodud probleemidega tegeletakse ka parktikas ning siinkohal on väga oluline nii tööandja kui ka töötaja poolne panus.


Toitumisnõustaja Maarja Randväli rääkis ülekaalust, kui neeruhaiguste olulisest põhjustajast

Avaldatud: 09.03.2017

9.03.2017 tähistatakse rahvusvahelist neerupäeva, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu eelkõige kroonilise neeruhaigusega seotud probleemidele ja sellel aastal keskendutakse eelkõige ülekaalust tekkinud neeruprobleemidele. Kroonilise neerupuudulikkuse peamistest põhjustest on tänapäeval diabeet ja teiseks hüpertensioon.

Kroonilisele neeruhaigusele võivad viidata uriini hulga, värvuse või koostise muutused, kõrge vererõhk, tursed näol ja jalgadel, nõrkustunne ja isu kaotus. Kui haigus on kaugele arenenud, võivad kaasneda kehvveresus, luude kahjustus, aga ka südameveresoonkonna enneaegne ateroskleroos, mis võib kaasa tuua südamelihase infarkti või insuldi. Seega on haiguse süvenedes tegu juba väga tõsise probleemiga.

Üheks väga oluliseks kroonilise neeruhaiguse põhjuseks on ülekaal, hinnanguliselt on 14% meestel ja 25% naistel haiguse põhjuseks ülekaal.

Qvalitas Arstikseskuse toitumis-ja diabeedinõustaja Maarja Randväli sõnul on kroonilise neeruhaiguse puhul rasvumine vähemtuntud, kuid teiste haigustega tähtsuselt võrdväärne tüsistus. „Rasvumine põhjustab kroonilist neeruhaigust mitmel moel. Üheltpoolt põhjustab rasvumine neeruhaigust kaudselt, tekitades diabeeti ja hüpertensiooni, mis on üldtuntud riskifaktorid neeruhaigusele. Teisalt kahjustab rasvumine neere ka otseselt, suurendades paljude aastate jooksul neerude töökoormust ning tekitades kahjulikke ainevahetuslikke muutuseid nagu põletik ja oksüdatsioon,“ sõnas Randväli

Kroonilise neeruhaiguse varajane avastamine ning ravi võib aidata ennetada haiguse edasist süvenemist, mistõttu ongi väga tähtis jõuda haigusele jälile võimalikult varakult.

Arst saab haigusest esmalt aimu kaebuste, läbivaatuse ning uriini- ja vereanalüüsi abil, kus on näha, et neeru toimimine võib olla häiritud. Vajadusel teeb arst ka lisauuringud.

Kusepõiepõletike ravisse tuleks suhtuda väga tõsiselt. Kui te kuulute kroonilise neeruhaiguse riskigruppi (näiteks olete diabeedik), tasuks kindlasti läbida tervisekontroll, isegi kui enesetunne on hea ja vaevused puuduvad, sest haigus areneb välja vaikimisi.


Millised on suurimad tööst tingitud vaevused?

Avaldatud: 28.02.2017

Tänase rahvusvahelise ülekoormusvigastuste teadvustamise päeva puhul rääkis meie peaarst dr. Toomas Põld Terevisioonile tööst tingitud luu ja lihaskonna vaevuste põhjustest ja andis ka nõu, kuidas neid vältida.

Tänase rahvusvahelise ülekoormusvigastuste teadvustamise päeva eesmärgiks on rääkida erinevate tööst tingitud luu- ja lihaskonna vaevuste põhjustest ning kutsuda inimesi ja ettevõtteid üles pöörama rohkem tähelepanu töötervishoiu kontrollile.

 „Võrreldes teiste maadega diagnoositakse Eestis vähem kutsehaigusi. Erinevused on tingitud nii klimaatilistest eripärasustest kui ka töökultuurist. Skandinaavias pööratakse töökeskkonna ohutegurite vähendamisele rohkem tähelepanu ja investeeritakse töötervishoidu märksa rohkem. Haigusi diagnoositakse varasemates staadiumites ja taastusravi on kättesaadavam. Seega on meie number väiksem just sellepärast, et paljud kutsehaigused jäävad diagnoosimata,“ rääkis Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld.

Ülekoormusvigastused võivad tekkida nii üla- kui ka alajäsemetes, sealhulgas õla- ja kaelapiirkonnas, randmetes, küünarnukkides ja põlvedes, ning olla tingitud tööst, mis nõuab ebaloomulikku asendit ja ebaharilikke või korduvaid või kiireid liigutusi.

Vaevused võivad olla mitmesugused, alates ebamugavustundest ja nõrgast valust kuni tõsisemate haigusteni, mille põhjusel ei saa inimene tööl käia ning nõuavad isegi haiglaravi. Krooniliste vaevuste puhul võib ravi ja paranemine osutuda tihtipeale ebapiisavaks ja tagajärjeks võib olla eluaegne puue või töövõimetus. Töötaja jaoks tähendavad need isiklikke kannatusi ja sissetuleku kaotust, tööandjale ettevõtte tootluse langemist ning riigile suuremaid sotsiaalkindlustuskulusid

Põllu sõnul on Qvalitas Arstikeskuses viimaste aastate jooksul palju leitud pehmete kudede haigusi, mis on seotud lihaste ülepingutusega, karpaalkanali sündroomi (randme piirkonna ülekoormusest tingitud haigus) ja liigeste kahjustusega, mis on samuti tekkinud ülepingest ja sundliigutustest.

Paljusid probleeme saab vältida või vähendada märkimisväärselt nende raskusastet, järgides kehtivaid tööohutuse ja töötervishoiu seadusi ning hea tava suuniseid, mis näevad ette tööülesannete hindamist, ennetusmeetmete kasutuselevõtmist. Tihti aga ei pöörata neile piisavalt tähelepanu ja tulemuseks on kutsehaiguste pidev kasv.


Meie füsioterapeut Martin Argus rääkis Postimehele, mida teha, et kontoris töötamine meie tervist ei kahjustaks

Avaldatud: 06.02.2017


Lihaspinged seljas ja kaelas põhjustavad ebamugavust?

Avaldatud: 01.02.2017

Kaela ja selja lihaspinged on ühed sagedasemad istuvast tööst tingitud kaebused.

Füsioterapeudilt saab kohest abi ebamugavate lihaspingete vähendamiseks ning nõuandeid lihaspingete edaspidiseks ennetamiseks.

Esmalt hinnatakse teie lihaste seisundit ja liigeste liikuvust ning selgitatakse valu põhjus. Seejärel tehakse Teile pehmekoeteraapia protseduure, mis tagavad kohese efekti lihaspingete alandamisel. Lõpetuseks annab füsioterapeut lihaspingeid ennetavaid harjutusi ja nõustab tööergonoomika osas.

Meie füsioterapeut Martin Argus valdab mitmeid tõhusaid pehmekoeteraapia võtteid, sealhulgas uudset instrumendiga assisteeritud pehmete kudede mobiliseerimist. Instrumendiga assisteeritud pehmete kudede mobiliseerimine koos harjutustega on tõhus meetod valu ja ebamugavustunde vähendamiseks.

 


Liikluskorralduse muudatus Ülemiste Citys, Suur-Sõjamäe tänaval

Avaldatud: 12.01.2017

Head kliendid!

Seoses trammitunneli ehitusega on alates 11.01.2017 suletud pool Suur Sõjamäe tänavast. Kummaski sõidusuunas säilib üks sõidurada. Tööd valmivad 30.05.2017.
Võimalusel soovitame Ülemiste Citysse jõudmiseks kasutada marsruuti Peterburi tee-Smuuli tee-Suur Sõjamäe tn-Ääsi tn / Lõõtsa tn ning palume varuda arsti juurde jõudmiseks tavapärasest natuke rohkem aega.
Vabandame ehitustöödest tingitud ebamugavuste pärast.


Toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli nüüd ka Tartu keskuses

Avaldatud: 12.01.2017

Qvalitase toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli nõustab alates sellest aastast ka Tartus. Kui Sul on probleeme kaaluga või tervisemure, siis koos analüüsitakse toitumist ja koostatakse personaalne menüü, mis toetab ravi ja vastab Sinu terviseseisundile.

Loe teenuse kohta lähemalt SIIT


Medicumi Tartu Kliiniku omanikeks said Qvalitas ja Unimed

Avaldatud: 04.01.2017

Medicumi Tartu kliiniku omanikuvahetus sai aasta alguses teoks. Konkurentsiamet andis Eesti juhtivale töötervishoiuettevõttele Qvalitas ja suurimale erameditsiinikeskusele Unimed Ühendatud Kliinikud loa Medicumi Tartu kliiniku ostuks aastavahetuse eel.

Tehingu kohaselt ühendatakse Medicumi Tartu kliinik Qvalitase ja Unimediga. Eesmärk on üles ehitada Lõuna-Eesti tugevaim raviteenuste pakkuja, mille meeskonnas on tipptasemel ortodondid, hambaarstid, eriarstid ja töötervishoiueksperdid ning ka perearstid. 

Unimedi Ühendatud Kliinikute tegevjuhi Marja-Liisa Alopi sõnul jätkub Medicumi Tartu patsientide teenindamine samadel tingimustel, kiireid muutusi ei too omanikuvahetus kaasa ka kliiniku töötajate igapäevaelus. “Alustame nüüd Tartus Qvalitase ja Medicumi ning Unimedi vaheliste koostöövõimaluste samm-sammulist elluviimist, meie ambitsioon on pakkuda Tartu ja Lõuna-Eesti patsientidele parimat ravi ning kasvada, “ lisas Alop.

Medicumi nõukogu esimehe Jaanus Voolu sõnul on Unimedi, Qvalitase ja Medicumi Tartu spetsialistide meeskondade ja juhtimispraktikate ühendamises tugev sünergia. “Arvestades ka Medicumi katuse all töötavaid perearste ja –õdesid, loob muutus Lõuna-Eesti patsiendi jaoks parima ja Eesti tänase tervishoiukorralduse vundamendiks oleva kaasaegse multidistsiplinaarse tervisekeskuse,” rääkis Vool. 

Qvalitase juhi Tõnu Velti sõnul on uudis Qvalitase klientidele positiivne ja lubab lisaks töötervishoiule pakkuda Tartus ka muud eriarstiabi. “Medicumi töötervishoiuala  kogemused ja teadmised võimaldavad meil üheskoos valdkonda arendada ja kvaliteeti tõsta, “ selgitas Velt. 

Medicum on Eesti suurim peamiselt avaliku teenusena haiglavälist arsti- ja õendusabi pakkuv tervishoiuettevõtete grupp, mis põhikohaga tegutseb Tallinnas ja Harjumaal. Medicumi Tartu meeskonnas on töötervishoiu- , hamba-, silma- ja nahaarstid, psühhiaatrid, reumatoloog, günekoloog, neuroloog, kardioloog, kirurg, radioloog, füsioterapeut ja samuti perearstid. 

Unimed Ühendatud Kliinikud on Eesti suurim erameditsiinikeskus, mille osaks on ortodontiakeskus, unekeskus, hambakliinik, hambalabor, eriarstide vastuvõtud ja päevakirurgia. Unimedi kliinikud tegutsevad lisaks Tartule veel Tallinnas, Pärnus ja üheksas väiksemas kohas üle Eesti.

Qvalitas on 1996. aastal loodud ettevõte, mis pakub töötervishoiu, üld- ja eriarstiabi teenuseid Tartu ja Tallinna kõrval teistes Eesti suuremates linnades ning mobiilset teenust tervisebussiga. Qvalitase klientideks on paljud Eesti suurettevõtted.

Tehing sai teoks nii Unimedi kui ka Qvalitase omanikuks oleva Baltikumi era- ja riskikapitalifirma BaltCap toel. Tehinguga müüs Medicumi omanik Qvalitasele ja Unimedile ka töötervishoiutegevuse Tallinnas. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.


Head uut ja tervisest pakatavat 2017 aastat!

Avaldatud: 30.12.2016


Parim kink on tervis!

Avaldatud: 13.12.2016

Parim kink oma lähedastele ja iseendale on südamerahu!
Vali meie tervisepakettide hulgast just Sulle sobiv SIIT

Võimalus on soetada ka kinkekaardid.

 


Qvalitas ja Unimed ostavad Tartu Medicumi kliiniku

Avaldatud: 30.11.2016

Eesti juhtiv töötervishoiuettevõte Qvalitas ja suurim erameditsiinikeskus Unimed Ühendatud Kliinikud ostavad Medicumilt Tartu kliiniku. Tehing saab teoks era- ja riskikapitalifirma BaltCap toel, kes on Unimedi ja Qvalitase enamusosanik.

Medicumi Tartu kliiniku ühendamine Qvalitase ja Unimediga loob Lõuna-Eestisse veel tugevama raviteenuste pakkuja, mille meeskonnas on tipptasemel ortodondid, hambaarstid, eriarstid ja töötervishoiueksperdid ning jätkub ka perearstide tegevus. Samuti müüb Medicumi omanik Qvalitasele ja Unimedile töötervishoiutegevuse Tallinnas. Tehing on kavas lõpule viia 2017. aasta alguses pärast vajaliku loa saamist Konkurentsiametilt. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.

Medicum on Eesti suurim peamiselt avaliku teenusena haiglavälist arsti- ja õendusabi pakkuv tervishoiuettevõtete grupp, mis põhikohaga tegutseb Tallinnas ja Harjumaal. Medicumi Tartu meeskonnas on töötervishoiu- , hamba-, silma- ja nahaarstid, psühhiaatrid, reumatoloog, günekoloog, neuroloog, kardioloog, kirurg, radioloog, füsioterapeut ja samuti perearstid.

Unimedi Ühendatud Kliinikute juhatuse esimehe Erki Möldri sõnul jätkub Medicumi Tartu patsientide teenindamine samadel tingimustel, kiireid muutusi ei too omanikuvahetus kaasa ka kliiniku töötajate igapäevaelus. “BaltCap on tervishoiuvaldkonnas kogenud investor ja nende toel on kindlasti plaanis Tartus tegevust kasvatada, leida koostöökohti Qvalitase ja Medicumi ning Unimedi vahel ja panustada ka uute tegevusvaldkondade arengusse, “ lisas Mölder.

Qvalitase juhi Tõnu Velti sõnul on uudis Qvalitase klientidele positiivne ja lubab Konkurentsiameti positiivse otsuse korral lisaks töötervishoiule pakkuda Tartus ka muud eriarstiabi. “Medicumi töötervishoiuala  kogemused ja teadmised võimaldavad meil üheskoos valdkonda arendada ja kvaliteeti tõsta,“ selgitas Velt.

Medicumi nõukogu esimehe Jaanus Voolu sõnul on Unimedi, Qvalitase ja Medicumi Tartu spetsialistide meeskondade ja juhtimispraktikate ühendamises tugev sünergia. “Arvestades ka Medicumi katuse all töötavaid perearste ja –õdesid, loob muutus Lõuna-Eesti patsiendi jaoks parima ja Eesti tänase tervishoiukorralduse vundamendiks oleva kaasaegse multidistsiplinaarse tervisekeskuse,” rääkis Vool.


Qvalitas osales rahvusvahelisel konverentsil "Töötervishoid 21.sajandil"

Avaldatud: 18.11.2016

Qvalitas osales Tööinspektsiooni poolt korraldatud rahvusvahelisel konverentsil „Töötervishoid 21. sajandil“, kus räägiti töötervishoiu perspektiividest, uutest terviseriskidest uuenenud töökeskkonnas ning hetkeseisu üle Eesti ettevõtetes debateerisid koos meie peaarst Toomas Põlluga Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige dr Viktor Vassiljev, AS Wendre juhatuse esimees Vahur Roosaar ning Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson.

 


Maailma Diabeedipäev! Enneta nägemise kaotust

Avaldatud: 14.11.2016

14. november on rahvusvaheline DIABEEDIPÄEV ning sellel aastal pannakse rõhku diabeedi tüsistustele- eelkõige diabeetilisele retinopaatiale. Diabeetiline retinopaatia on silmapõhjas asuva võrkkesta väikeste veresoonte kahjustus, mida põhjustab pidevalt kõrgenenud veresuhkru tasemed ning selle tulemusena tekib püsiv nägemiskahjustus. Haigus on Eestis 30-65- aastaste hulgas üks peamine pimedaks jäämise põhjus.

Qvalitase diabeedispetsialisti Maarja Randväli sõnul pole haigust võimalik välja ravida, kuid õigeaegse avastamise korral saab teda ravida, ennetamaks nägemise kaotust. Tähtis on diabeedinõuete järgimine, mis aeglustab tüsistuste teket ning iga aasta vähemalt korra silmakontrollis käimine. Diabeetiline retinopaatia on üks peamistest põhjusteks pimedaks jäämiseks täiskasvanute diabeetikute seas, mida tegelikult saaks väga lihtsalt ennetada.
2015. aastal oli diabeedi levimus Eestis 6,0%, mis on hinnanguliselt 59 100 inimest. IDF hinnangul oli 770 surma põhjus Eestis seotud diabeediga.

 


Marathon100 käis meie Treeni Targalt paketti testimas

Avaldatud: 07.11.2016

Nii nagu iga harrastussportlane, kes peaks vähemalt korra aastas oma tervist kontrollima, käis Janek Marathon100 ’st meie Treeni Targalt paketti proovimas ja kirjutas oma kogemusest lähemalt.

 

Kas sa tead, milline on sinu kreatiini kinaasi näit? Või eosinofiilide arv veres?  Ei tea? Ja tõenäoliselt ei tahagi teada . . .  Ent sa ju tahad teada seda, kas saad toidust piisavalt energiat spordiga tegelemiseks või mis võib olla põhjuseks, et sa pikematel jooksuotstel kiiremini ära väsid?

Qvalitas Arstikeskuse uus Treeni Targalt pakett nendele viimastele küsimustele aga vastuse just annabki.  Lisaks kõigele muule. Nimetatud Treeni Targalt pakett on välja töötatud spetsiaalselt vastupidavusalade sportlastele mõeldes ning selle valmimisse on panustanud üle 120 sportlase, sealhulgas jooksjad, jalgratturid, suusatajad, sõudjad.  Sportlaste kaasabil valiti välja ka Treeni Targalt paketis käsitletavad teemad.

Nimetatud paketi oluliseks osaks on vereanalüüs, kuid mõnevõrra ootamatu on see, et mitmete keeruliste meditsiiniliste terminite ja numbrite asemel räägitakse sinuga keeles, mis on lihtne ja arusaadav. 

Kas saad toidust piisavalt energiat?

Jah, vereanalüüsid näitavad, et saad toidust piisavalt energiat ning sinu keha pole näljas – sedasi väitis minu e-posti laekunud raport.

Kas sul on probleeme vastupidavusega?

Ei, vereanalüüsid näitavad, et sinu keha rauavaru ja hemoglobiini tase on normis.

Kas sinu keha saab piisavalt puhkust?

Jah, vereanalüüsid näitavad, et treenid targalt!

Lihtsad küsimused, millele on antud lihtsad vastused.

Siinkohal on tähtis lisada, et Qvalitase Treeni Targalt paketi väljatöötamisel on arstidest ja meditsiinipersonalist märksa olulisem harrastussportlaste ja meditsiiniharidust mitte omavate inimeste panus.  Sellest tulenevalt on ka sinu e-posti laekuv raport arusaadav ilma täiendava guugeldamiseta.

Ent alustagem algusest.

Iga aktiivsemalt tegutsev harrastussportlane võiks oma tervist vähemalt korra aastas kontrollida.  Seda on hea teha sügistalvisel perioodil, mil võistluskoormus väiksem on.  Vereanalüüs sobib universaalseks tervisekontrolliks väga hästi, kuna sinu õiged ja valed tegevused avalduvad varem või hiljem veres. 

Qvalitase Treeni Targalt paketi oluliseks osaks on spetsiaalselt vastupidavusalade sportlastele suunatud vereanalüüside kompleks, kuid esimese tegevusena palutakse sul täita lihtne veebiankeet – nimi, vanus, pikkus, kaal, treeningmaht ja selle iseloom. 

Ankeedi täitmise järel seadki sammud  Qvalitase ükskõik millisesse Arstikeskusesse üle Eesti ja lased verd võtta.  Seda tegevust veebi teel veel teha ei saa. 

Kuivõrd enne vereanalüüsi ei tohi vähemalt 8 tundi süüa, siis on seda hea teha hommikul.  Ise astusin Qvalitasest läbi kell kaheksa hommikul ning ca veerand tunniga oligi kogu protseduur selja taga. 

Päev hiljem laekus Treeni Targalt spordiraport minu e-postile.  Raport ise oli pikk – tervelt 12 lehekülge – kuid lihtsasti arusaadav ning kergelt loetav.  Vereanalüüsi teemad olid lihtsate küsimustega (nt. Kas sul on probleeme vastupidavusega) liigendatud ning vastused olid värvikoodidega markeeritud.  Rohelised täpikesed nende küsimuste taga, kus kõik OK ning punased täpikesed nende taga, kus midagi korrast ära oli.

Mind huvitavatele vastustele  järgnesid lihtsad soovitused.  Näiteks, selle asemel, et hakata otsima, mida ma pean sööma, et vere rauasisaldust tõsta, oli raportis selgelt öeldud – head raua allikad on molluskid, maks, munakollased, pähklid ja punane liha.  Ahah! Selge!

Spordiraportis olid toodud ka lihtsad soovitused toitumise osas ning konkreetselt minu ankeedis antud vastustest lähtuv energiavajadus, millest toosama toitumine niisiis lähtuma peab. 

Kõige viimasel lehel oli toodud see, mis vereanalüüsi tehes tavaliselt esimesel lehel on  ehk siis analüüside tulemused. Erütrotsüüdid, hemoglobiin, ferritiin, Vitamiin D, magneesium ja enam kui 30 muud näitu. 

Treeni Targalt terviseuuringut regulaarselt tehes prinditakse aruandes kõik analüüsitulemused ära ka kenade graafikute näol ehk sul ei ole vajadust eelmiste analüüside tulemusi sahtlist või arvutikaustadest otsima hakata.

 

Allikas Marathon100


Iga kolmas rinnavähi juhtum on põhjustatud ebatervislikust elustiilist

Avaldatud: 17.10.2016

15.10 toimus Euroopa Rinnavähi Ühenduse (EUROOPA DONNA) eestvedamisel üleeuroopaline Rinna Tervise Päev, millega soovitakse tütarlastele ja naistele meelde tuletada tervislike eluviiside tähtsust rinnavähi ennetamise seisukohast ning rinnavähi varajase avastamise võimalusi.

Rinnavähk ehk rinnanäärme kasvaja on sagedasim Eesti naistel esinev vähivorm. Eesti Vähiregistri andmetel diagnoositakse igal aastal enam kui 700 uut rinnavähi juhtu, kuid kahjuks ligi 25% naistest on haigus juba avastamise hetkel kaugelearenenud.

Rinnavähk on ca 5–10% juhtudest pärilik ja ca 90–95% juhtudest sporaadiline ehk tekib naise eluajal erinevate riskifaktorite toime tulemusena. IRAC (International Agency for Research on Cancer) hinnangul on 25-33% rinnavähi juhtudest põhjustatud liigsest kehakaalust ja mitteaktiivsest eluviisist. Viimased uuringud näitavad, et ülekaalu vältides väheneb menopausi- järgne rinnavähi tekke risk. Väga oluline on täiskasvanueas säilitada kehamassiindeksit (BMI) vahemikus 18,5 – 24,9.

„Tervislike eluviiside järgimine on küll väga oluline ja aitab vähendada rinnavähi tekke riski, aga paraku ei saa tervislikud eluviisid garanteerida, et naine rinnavähki üldse ei haigestu, kuid vähemalt on ta ise teinud kõik, et seda ei juhtuks. Lisaks eluviiside jälgimisele tuleks naistel kindlasti osaleda rinnavähi sõeluuringutes ning hoida silma peal võimalikel haigussümptomitel. Nõnda on võimalik rinnavähki varakult avastada ja ka selle ravi kulgeb edukamalt,“ kommenteeris Qvalitas Arstikeskuse naistearst Anu Vatter

Uuringud Euroopas näitavad, et 50-69-aastastel naistel, kes osalevad mammograafia sõeluuringutes, väheneb rinnavähki suremuse risk umbes 35 %. EL-i 27-s liikmesriigis tekib rinnavähk ühel naisel 10-st enne 80-ndat eluaastat. Paljude riikide ja regioonide vahel on suured erinevused nii kõrgekvaliteedilises rahvastikupõhises sõeluuringus osalemises, kui ka tõhusa ravi ja hilisema jälgimise osas. Naise ellujäämise võimalus võib suurel määral sõltuda sellest, kus riigis ta elab.

Selleks, et tõsta naiste terviseteadlikkust ja teadvustada rinnavähi varajase avastamise olulisusest, on Eesti Vähiliidu ja Roche Eesti OÜ koostööna valminud nutiseadmetele (telefonid, tahvelarvutid jms) mõeldud rindade kontrolli rakendus BreastTest App

Rakendus on abiks regulaarseks rindade enesevaatluse läbiviimiseks, ning see võimaldab:

 • meeldetuletust igakuiseks kontrolliks
 • rindade kontrolli põhjalike juhiste abil 
 • leitud muutuste salvestamist

Äpp on tasuta ja saadaval  eesti keeles ja allalaetav veebilehelt www.kasvaja.net

Vajadusel tule konsulteeri Qvalitase mammoloogi, günekoloogi või perearstiga


Toitumis-ja diabeedinõustaja Maarja Randväli oktoobrist meie Ülemiste keskuses

Avaldatud: 27.09.2016

Meie toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli võtab alates oktoobrist vastu Qvalitase Ülemiste keskuses. Lisandunud on ka pealelõunased ajad.

Millise murega Maarja poole pöörduda?

Kui Teil on probleeme kaaluga või tervisemure (nt.diabeet, laktoositalumatus, südame-ja veresoonkonna haigused, neeruhaigused, podagra vm), siis nõustaja toetab Teie ravi, analüüsib toitumist ja koostab personaalse menüü vastavalt Teie terviseseisundile.

Loe lähemalt toitumis-ja diabeedinõustamisest ning registreeri vastuvõtule

Maarja Randväli räägib endast ja toitumisravi protsessist lähemalt.

Olen õppinud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis üldõendust ning lisaks kliinilist õendust diabeedi valdkonnas. Lisaks on mul magister Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumises tervishoiuvaldkonnas (tervishoiu juhtimine). Eelnevatel aastatel olen ennast täiendanud nii Eestis kui ka välismaal. Olen pikalt töötanud Tartu lastekliinikus, kus suure osa ajast tegelesin diabeedihaigetega. Lisaks olen töötanud Valga haiglas toitumis-ja diabeedinõustajana ning Tervise Arengu Instituudis diabeedialase nõustajana/koolitajana haridusasutustes. 

Kuna läksin oma valdkonnas päris süvitsi, siis koos oma kaaskolleegiga asutasime MTÜ Diabeedispetsialistid, mille juhatuses olen. Tegemist on kutseorganisatsiooniga, mis koondab kokku selle valdkonna spetsialistid, arendamaks seda valdkonda erinevates aspektides.

Mulle väga meeldib minu töö. Mulle meeldib inimestega suhelda ning neid aidata toitumise valdkonnas, sealhulgas toimetulekuga krooniliste haiguste korral. Leian, et korralik toitumisnõustamine eeldab individuaalset konsultatsiooni ning peab olema sisutihe olenevalt elueast, geneetilisest omapärast, perekonna toitumistavadest ja veel paljust muust. Samuti ka krooniliste haiguste korral on väga oluline järjepidev nõustamine ja koolitamine, ja mitte ainult patsiendile endale vaid ka nende lähedastele. Järjepidev toetamine ja individuaalne teaduspõhine lähenemine on üheks märksõnaks toitumisravi protsessis saavutamaks positiivset tulemust. Vabal ajal tegelen spordiga ning osalen rahvaspordi üritustel. Loen ka palju erialast kirjandust.

Kohtumiseni Qvalitase Ülemiste keskuses.


Qvalitasega on liitunud füsioterapeut Martin Argus

Avaldatud: 26.09.2016

Meil on hea meel teatada, et Qvalitase meeskonnaga on liitunud füsioterapeut Martin Argus, kelle vastuvõtud toimuvad alates oktoobrist meie Ülemiste keskuses.

Martini juurde tasub kindlasti tulla, kui teil on järgmised terviseprobleemid:

 • Seljavalud
 • Kaela- ja peavalud
 • Spordivigastused
 • Ülekoormusest tingitud valud
 • Lihaspinged
 • Rühihäired
 • Traumad
 • Valud liigestes
 • Operatsioonijärgne taastumine (liigesliikuvuse ja lihasjõu taastamine)

Loe lähemalt füsioteraapiast ning registreeri vastuvõtule

Martin Argus räägib endast ka lähemalt!

Füsioteraapiaga tegin algust 2009. aastal astudes õppima Tartu Ülikooli. Nüüdseks olen lõpetanud magistriõppe füsioteraapia erialal ning töötanud erinevates füsioteraapia valdkondades, tegeledes nii laste, täiskasvanute, harrastus- ja tippsportlastega kui ka professionaalsete muusikutega.

Olen spetsialiseerunud luu- ja lihaskonna vaevustele.

Töös lähtun sellest, et kõige tähtsam on leida valu põhjus ja ennekõike sellega ka tegeleda. Samuti leian, et mitmekülgne ravi sisaldab peale põhjusega tegelemise,  ka võtteid, mis aitavad kiirendada valust vabanemist ja taastumist. 

Erinevaid vigastusi ja ülekoormusest tulenevaid probleeme aitab mul paremini mõista ka isiklik pikk kogemus harrastuskorvpallurina ja klaverimängijana. Oma ameti puhul pean oluliseks head suhtlemist, meeskonnatööd kolleegidega ja pidevat enesetäiendamist.

Ootan teid kõiki Qvalitase Ülemiste keskusesse.


Alusta sügist väikeste muudatustega – hooli oma tervisest!

Avaldatud: 09.09.2016

Iga väike muudatus annab Sulle uut energiat ja viib Su sammukese lähemale uue alguse tegemisele.

Tervis on meile kõige tähtsam.  Tervisest hoolimine on seega sügisese uue alguse kõige esimene ja tähtsaim samm.

 

Kuidas tervist parandada?

 

 • Pööra oma tervisele tähelepanu ja tule tervisekontrolli

 • Korrapärane füüsiline aktiivsus ja tervislik toitumine on kõige olulisemad asjad, mida saad ise oma tervise heaks ära teha, hoides ära ebameeldivaid haigusi, nagu stress, krooniline väsimus, sagedased külmetushaigused jpm.

 

Vali just Sinu vajadustele sobiv tervisepakett või teenus!

 

Terve Mina pakett Pärnu Hedon Spas on ideaalne võimalus lõõgastuda, saada ülevaade oma tervisest ning võtta kaasa peamised nõuanded treeningute ning toitumise kohta.

Kui Sul on probleeme ülekaaluga või juba diagnoositud terviseprobleem (nt. diabeet, laktoositalumatus vm.) siis pöördu meie toitumisnõustaja poole, kes koostab individuaalse toitumise menüü, et toetada Sinu raviprotsessi või tervislikku kaalulangetust.

Tervikliku ülevaate oma tervisest annab Sulle väga põhjalik Terviseaudit, mille raames hinnatakse erinevate elundkondade tööd ning pööratakse suurt rõhku enam esinevate haiguste varajasele avastamisele. Nagu  näiteks südame – veresoonkonna haigused ning sagedamini esinevad pahaloomulised kasvajad.

Aktiivsetele inimestele ja sportlastele sobivad ideaalselt Tervisesportlase pakett, mis selgitab kas valitud spordiala ja koormus on Sulle sobiv ning Treeni Targalt pakett annab spetsiaalsete analüüside põhjal koostatud raporti, aidates treeningprotsesse planeerida.


Alates augustist võtab vastu Qvalitases toitumis- ja diabeedispetsialist Maarja Randväli

Avaldatud: 20.07.2016

Toitumis-ja diabeedispetsialist Maarja Randväli nõustab kõiki toitumisõpetust vajavaid lapsi ja täiskasvanuid, samuti viib ta läbi diabeedihaigete nõustamist.

Toitumisnõustamine on toetav raviprotsessi osa, kus antakse inimesele individuaalseid soovitusi parimaks tulemuseks. Nõustaja aitab analüüsida teie toitumist ning vastavalt terviseseisundile saab koostada toitumise menüüd.

Loe lähemalt teenuse kohta SIIN ning registreeri vastuvõtule läbi meie veebiregistratuuri.


BaltCap investeerib Qvalitasse

Avaldatud: 30.05.2016

Baltikumi era- ja riskikapitalifirma BaltCap omandab osaluse Eesti juhtivas töötervishoiuettevõttes Qvalitas Arstikeskus AS (“Qvalitas”).

 

BaltCap Private Equity Fund II (BPEF II) omandab läbi talle kuuluva valdusfirma 72% osaluse Qvalitases. Ülejäänud 28% kuulub ettevõtte juhtkonnale. Valdusfirma investoriks on lisaks fondile Unimed Grupi juhatuse esimees Erki Mölder.

Qvalitas on 1996. aastal loodud ettevõte, mis pakub töötervishoiu, üld- ja eriarstiabi teenuseid Eesti suuremates linnades ning mobiilset teenust tervisebussiga. Ettevõte on peamiselt tuntud kvaliteetse töötervishoiuteenuse pakkujana. Qvalitase klientideks on paljud  Eesti suurettevõtted. Eelmisel aastal teostas Qvalitas enam kui 60 000 erinevat tervisekontrolli. Uue omaniku huvi on toetada ettevõtte senist strateegiat ja panustada  ka uute tegevusvaldkondade arengusse.


Qvalitas tähistas oma 20.juubelit

Avaldatud: 25.05.2016

Eesti suurima eraarstikeskusena tähistasime oma 20. juubelit, koos juubeliga avasime Ülemiste Citys ka oma uue arstikeskuse, mis on Qvalitasel juba kuues keskus üle Eesti. Uues keskuses pakutakse nii töötervishoiu kui ka üldarsti teenuseid ning lähiajal on lisandumas ka taasturavi ja eriarstid.

Ettevõtte tegevjuhi Tõnu Velt sõnul on Eestis palju ettevõtteid, kes täidavad seadust ja tahavad oma töötajatele parimat pakkuda. „Tihti on töötervishoiukontroll mõne inimese ainus terviskontroll ja on palju juhtumeid, kus töötervishoiukontroll on aidanud kiiresti jõuda jälile väga rasketele haigustele. Julgen öelda, et järjest kasvab juhtide arv, kes on aru saanud töötervishoiu kasuteguritest ning kes väärtustavad oma töötajate tervist ja peavad seda elementaarseks osaks töökeskkonnast,“ kommenteeris Velt.


Meie peaarst dr Toomas Põld käis Terevisioonis rääkimas töötervishoiust ja erinevate töökohtadega seotud terviseriskidest

Avaldatud: 02.05.2016

28. aprillil tähistati ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva. Aprillis sai alguse ka Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri kampaania «Tervislikud töökohad sõltumata east». Kaheaastase üleeuroopalise kampaania eesmärk on edendada jätkusuutlikku töötamist ja tervena vananemist tööelu algusest saadik. Eestis tõstetakse kampaania ajal esile tervisekontrolli tähtsust tööelus.


Tallinna Maratoniks valmistuvad sportlased testisid tervist Qvalitases

Avaldatud: 15.04.2016

Ka sellel aastal läbisid SEB Maratoni projekti raames 6 sportlast tervisekontrolli Qvalitases. Seekord tegime seda meie Pärnu keskuses koos Hedon Spa'ga, kus sportlased said ühendada lõõgastava puhkuse tervisekontrolliga. Kuidas neil läks koormustest ja kas nad võivad treeningutega jätkata loe edasi

SIIT

Puugihooaeg on taas alanud!

Avaldatud: 14.04.2016

Kolme esimese kuuga on terviseameti andmetel puukborrelioosi nakatunud juba rohkem kui 90 inimest. Eelnevatel aastatel registreeriti esimesed entsefaliidijuhud mais.

Vaktsineerida oleks soovitatav alates aprillis

Täielik vaktsineerimine koosneb kolmest süstist - kaks esimest tehakse 1–3-kuulise vaheajaga, kolmas kuni aasta hiljem. Iga kolme aasta tagant on aga taas vaja teha üks kordussüst. Puukborrelioosi vastu aga vaktsiini pole.


Everyday is Valentine's Day

Avaldatud: 10.02.2016

Eilse ülemaailmse esmaabi päeva fookuseks oli oskusliku esmaabi andmine ja samuti esmaabi olulisus töökohtadel. Paraku on eestlaste esmaabi andmise oskus üsna kehv ja kiirabi peab tihti tõdema fakti, et kannatanu seisund on inimeste tegevusetuse tulemusena lootusetu ning abi andmisega on hiljaks jäädud.


Vaktsineerides ennast kaitseme teisi

Avaldatud: 25.01.2016

Igal aastal vahetult enne või siis gripihooaja saabumisel tõstatatakse küsimus, kas gripi vastu peaks vaktsineerima või oleks õigem see tegemata jätta. Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld arvab, et kaitsesüst tuleks igal juhul teha.

Arsti sõnul tuleks alati mõelda, et vaktsineerides ennast, kaitseme teisi. „See tähendab, et sa ei vii haigust oma rasedale naisele või kroonilist haigust põdevale lapsele või vanaemale, kelle grippi nakatumine võib kulgeda väga raskelt ja millel võivad olla kurvad tagajärjed,“ selgitas arst.

Selleks, et ei kujuneks epideemiat, peaks kogu elanikkonnas igast 10-st inimesest vähemalt 6 olema vaktsineeritud. Näiteks võib tuua, et eelmisel aastal vaktsineeris ennast Eestis 17 382 inimest, mis teeb alla 2% elanikkonnast. Terviseameti andmete järgi nakatus eelmisel aastal grippi 50 000-60 000 inimest, kellest suri 21 inimest.

Loe täpsemalt

SIIT